Yeni Taşova Gazetesi Tarih:07 Mart 2003 Cuma Sayı:1872

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:07 Mart 2003 Cuma Sayı:1872

Ziraat Odası kongresi yapıldı

Ziraat Odasının olağan kongresi 1 Mart 2003 Cumartesi günü Öğretmenevi Yemekhanesinde yapıldı. Divan başkanlığını Mustafa Korkmaz’ın, katip üyelikleri Fahri Yılmaz ve Necmettin Aytaş’ın yaptığı kongre saat 09.00’da başladı.

İki listenin yarıştığı kongrede Hasan Dikmen başkanlığındaki liste 48 oy alırken, Huzeyfe Çetin başkanlığındaki Üste 30 oy aldı.

21 kişilik oda meclisine; Hasan Dikmen, Necmettin Aytaş, Nurettin Avcı, İzzet Böğürcü, Ahmet Usta, Ali Duyar, Ahmet Ünal, Adnan Dönmez, Ülfet Günay, Fazlı Kuru, Osman Tural, Cemal Onat, Osman Özyurt, Ahmet Mesut Önder, Hasan Yücel, Hakkı Elgün, Nuri Elgün, Halis Yurttav, Tayyar Koçak, Selamı Alıcı, Ali Gül seçildiler. 21 kişilik Oda Meclisinin seçtiği yönetim kurulunda ise; Hasan Dikmen, Adnan Dönmez, Ahmet Usta, Fazlı Kuru, Nurettin Avcı, izzet Böğürcü ve Hasan Yücel yer aldı.

Vergi Barışı müracaatları başladı

27 Şubat 2003 günü Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Vergi Barış Yasası ile ilgili müracaatlar kabul edilmeye başlandı.

4481 sayılı yasa, vergi borcu bulunan, stok beyanı veya matrah artırımı gibi bir çok kolaylıklar içeriyor.

Vergi Dairesi Müdürlüğü konu ile ilgili kapsamlı bir çalışma başlatmış olup, müracaatların 31 Mart 2003 tarihine kadar aynı tarihte ilk taksidin yatırılması gerekiyor.

Konu ile ilgili geniş bilgi almak isteyenler Vergi Dairesi Müdürlüğüne başvuracağı gibi 3121319 no.lu telefondan bilgi alabilirler.

2002 YILI VERGİ BEYANI BAŞLADI

2002 yılına ait vergi beyannamelerinin kabulüne başlandı.

31 Mart 2003 tarihine kadar verilecek olan 2002 yılı beyannamelerinin ilki İlçemiz esnaflarından Sabri Şenel tarafından verildi.

Vergi Dairesi Müdürü Ömer Yılmaz, ilk beyannameyi veren mükellef Sabri Şenel’i kutlayarak başarılar diledi.

Yeşilırmak İlköğretim Okulu şampiyon

2002-2003 Eğitim öğretim yılında düzenlenen ilköğretim okulları arası yıldızlar futbol karşılaşmalarında Bünyamin Yılmaz’ın antrenörlüğünde Yeşilırmak İlköğretim okulu İlçe şampiyonu olup Amasya’da ilçemizi temsil edecektir.

İki grup halinde oynanan turnuvada grup birincileri Yatılı Bölge Okulu ile Yeşilırmak İlköğretim okulu arasında final karşılaşması oynanmış olup, Yeşilırmak İlköğretim okulu maçı 3-2 kazanarak ilçe şampiyonu olmuştur.

Taşovaspor: 2 Suluova G.: 2

Amasya amatör küme gruplarında ilk iki sırayı alan A Grubundan Köy Hizmetleri ve Taşovaspor, B Grubundan ise 2 Suluova takımı olan Şekerspor ve Gelişimspor’un katıldığı play-off maçları 5 Mart Çarşamba günü Amasya Şehir Stadyumu’nda oynandı.

Saat 14.00’te S.Gelişimspor ile karşılaşan Taşovaspor maça iyi başlam a sına rağmen 24′ İsmail’in kafa golüyle 1-0 mağlup duruma düştü ve ilk yarı bu sonuçla sona erdi. 2. yarıda Barboros’un 48′ kaleci Mikail’e verdiği geri pası Mikail ıska geçti ve durum 2-0 oldu. Maçın 51′ ise Kadir, fırsatçılığını gösterdi ve durumu 2-1 yaptı. Bundan sonra baskılarını artıran Taşovaspor 80′ ise Barboros ile beraberliği yakaladı ve maç 2-2 sona erdi.

Taşovaspor 2. maçını Pazar günü saat 14.00’te Köy Hizmetleri île yapacak.

Saat 12.00’de oynanan maçta ise Köy Hizmetleri Şekerspor’u 1-0 mağlup etti.

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

 

Yorum Ekle