Yeni Taşova Gazetesi Tarih:28 Şubat 2003 Cuma Sayı:1871

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:28 Şubat 2003 Cuma Sayı:1871

 

Ziraat Odası Kongresi yarın

Ziraat Odası Başkanlığı’nın olağan kongresi yarın yapılıyor.
Öğretmenevi yemekhanesinde saat 10.00’da başlayacak kongrede 2 ayrı liste yarışacak

Sivil Toplum Kuruluşları ilçenin kalkınması ile ilgili bir komisyon kurdu

İlçemizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek ilçemizin kalkınması ile ilgili TAŞOVA SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ DAYANIŞMASI adı altında bir komisyon oluşturdu.

TEK Gıda İş lokalinde 22 Şubat 2003 günü akşamı bir araya gelen sivil toplum kuruluşları ilçemizin kötüye giden ekonomik durumunun düzeltilmesi için neler yapılması noktasında bir çalışma başlatıldı.
Toplantıya TEK Gıda İş, Ziraat Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Şoförler ve Otomobilciler Odası, Taşıyıcılar Kooperatifi, Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi, Türk Eğitim Sen, Türk Büro Sen, Taşova Eğitim ve Sosyal Kalkındırma Vakfı, Esnaf ve Pazarcılar Dayanışma Derneği, Karadeniz Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği yöneticileri katıldı. İlk toplantıda doğalgaza geçiş, fakülte ve yüksek okul açılması, tarıma dayalı ilçemizde yetişen ürünlerin paketleme veya pazarlama konusu, İstanbul’daki derneklerimizle acilen işbirliğine gidilmesi, Tekel İşletmenin tekrar faaliyete geçirilmesi ile ilgili çalışmalar ve tütündeki özel sektörün ilçemizde de alım yapmasının sağlanması, eski cezaevi veya bir başka mahallede yetiştirme yurdu ve huzurevi açılması, ilçe pazarı konusu, tüketici haklarının önemi, Taşova’ya dışarıdan yardım yapılması ile ilgili çalışmaların yapılması konuları masaya yatırılarak tartışıldı. Gayet olumlu bir havada geçen toplantı sonunda Taşova’nın kalkınması ile ilgili bir komisyon oluşturuldu. Komisyonda: Ahmet Aydın, Hasan Dikmen, Mehmet Altun, Mehmet Yalçın, Yusuf Koca, Zeki Sağlam, İsmail Yüksel, Turgut Çelik, Abidin Özcan, Ahmet Günaydın, Ali Ünay, Haşim Atasoy, Ahmet Gök, Sezai Cingöz, Ömer Alpat görev yapacak.

Kurulan komisyon 24 Şubat günü tekrar bir araya gelerek; İstanbul’da organize edilecek olan dernek başkanlarının toplantısına katılmak, esnaf ve muhtarlarla bir toplantı yapılmasını kararlaştırdı. İlk toplantı 4 Mart 2003 Salı günü Merkez ve kasaba belediye başkanları ile saat 16.00’da Tekel lokalinde gerçekleştirilecek.

TAŞOVA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI KOMİSYONU, 25 Şubat 2003 günü önce Kaymakam Mustafa Çit’i makamında ziyaret ederek yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. Çit, ilçeye yatırım yapacak olan işadamlarına her türlü kolaylığın yapılacağını söyleyerek ilk defa yapılan böylesi güzel bir çalışmanın ihtiyaç olduğunu, yapılacak çalışmalara kendisinin de destek olacağını ifade etti.

Komisyon aynı gün Belediyeye giderek Belediye Başkan vekili Vehbi Soyal ile bir görüşme yaptı. Çalışmalar ile ilgili verilen bilgiler Belediye tarafından olumlu karşılandı. Taşova’nın kalkınması ile ilgili her tür çalışmada birlikte olunacağı vurgulandı.

Günden güne çökme noktasına doğru giden Taşovamız için böyle hayırlı girişimlerinden dolayı sivil toplum kuruluşlarımızı kutluyor, başarılar diliyoruz.

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

 

Yorum Ekle