Taşova Gazetesi Tarih: 03 Haziran 1971 Perşembe Sayı:11

Taşova Gazetesi başlığı

YAĞMUR VE DOLU Büyük HASARLARA SEBEP OLDU

Geçtiğimiz hafta içinde kentimizin bir çok köylerinde, bilhassa Ballıca, Dereli ve Geydoğan’da % 100 zarara sebebiyet veren dolu bu kez de Esençay (Bidevi) Şahinler (Kuşuf) Hacıbey ve Kızgüldüren köylerinde % 100 e yakın zarar meydana getirmiştir.

Havaların yağışlı gitmesi bir taraftan bereket getirirken diğer taraftan da zararlara sebebiyet vermektedir.

Alpaslan’a Radyo Evi Kuruluyor.

Şimdiye değin devlet yardımı almaksızın birçok eserler meydana getiren Alpaslanlılar, bu kez de Radyo Evi kurmak İçin çalışmalara başlamışlardır.

Radyo evi kurulduğu takdirde gerek Alpaslan’ın gerekse bölgenin kalkınmasına büyük faydalar sağlayacağını ve kuruluş şeklini sayın Zeki Alan şöyle açıklamıştır:

“Alpaslan’a kurulacak olan deneme yayın istasyonu 100 km’ye kadar dinlenebilecek bir güçte olacaktır. Alpaslan ve bölgemizin kalkınmasına önemli katkılar imkânını bu deneme yayın istasyonu ile daha kolay bulacağız.» demiştir.

Böylece Türkiye’de ilk defa bir köyde Radyo Evi kurulmuş olacaktır. Bütün Alpaslanlıların diğer işlerde olduğu gibi bunda da başarılı olmalarını dileriz.

Traktör Devrildi 1 Kişi öldü

29.5.1971Cumartesigünüsaat21.30sularındaMercimekKöyündenÇaydibiKasabasına düğüncü götürmekte olan bir traktör devrilmiş, 1 kişi ölmüş, üçü ağır olmak üzere 11 kişi de yaralanmıştır.

Ölen traktör şoförü Hüseyin Gökrem ehliyetsiz olup, kaza da fazla sürat yüzünden meydana gelmiştir. Halen tedavi altında olan yaralıların isimleri Veli Genç, Musa Saykal ve Nihat Saykal’dır. Diğer yaralılar ayakta tedavi edilmişlerdir.

Lise Binası Tamamlanıyor.

Yeni yapılmakta olan Lise binasının inşaatı hızla devam etmektedir. Üst çatısı atılıp kiremit altına alınan binanın doğrama ve sıva işleri bitirilmiş badana ve boya işlerine başlanılacaktır.

Dördüncü katının da plâna alınmasından sonra dershane bakımından yeterli duruma gelmiş bulunan binanın 1971-72 ders yılında hizmete gireceği öğrenilmiştir.

Belediye Meyve ve Sebze Fiyatlarını ayarladı

2-6-1971 günü toplanan Belediye Encümeni sebze ve turfanda meyve fiyatlarında bir ayarlama yapmış ve yeni fiyatları domates ve turfanda meyvelerin % 25 kârla diğer sebzelerin ise 0/0 20 kârla satılması kararlaştırılmıştır.

Bu fiyatlardan fazla kâr haddi koyarak sebze ve meyve satan manavların şikâyet neticesi cezalandırılma yoluna gidileceği bildirilmiştir.

Ayrıca belediye yetkilileri de fiyatları devamlı kontrol edecektir.

Taşova Gençlik: 3 – Erekspor: 1

Taşova Gençlik geçen Pazar günü Erbaa Ereksporla kentimizde yaptığı maçı Osman’ın “2”, Şükrü’nün golleri ile 3-1 kazanmıştır.

Erek Spor’un tek golünü Hasan atmıştır.

(…)

..

Tüm PDF’leri İçin Tıklayınız

..

Yorum Ekle