YEG Derneği ve yüksekokul öğrencileri Boraboy gölünde günübirlik tatil yaptı

Taşova Yerel Eylem Gurubu YEG Derneğince yürütülen “ Taşova YEG ile Potansiyelini Harekete Geçiriyor” projesinin Kırsal Turizm eğitimleri devam ediyor.

Kırsal turizm eğitimi kapsamında bugün kursiyerlerle birlikte Boraboy gölünde bir etkinlik düzenlendi. Proje koordinatörü Gülhan Çakır tarafından planlanan ve yüksek okul öğrencileri tarafından organize edilen gezi faaliyetinde, eğitime katılan öğrencilerin planlama ve organizasyon konularında deneyim kazanmaları ve bölgeyi tanımaları hedeflendi.

3 Mart 2018 Cumartesi günü  Boraboy gölünde düzenlenen etkinliğe; Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yardımcısı Yılmaz Çakır, YEG Derneği Başkanı Kadir Aydoğan, Başkan yardımcısı Yusuf Yücel Genel Sekreter Gülhan Çakır yönetim kurulu üyesi Ahmet Günaydın Gençlik Merkezi Müdürü Sercan Şenel, Belediye Sosyal Hizmetler Kültür Müdürü Ömer Sayar ve basın muhabiri Cesaretin Tuzla ve  öğrenciler katıldılar.

Kırsal turizm dersleri kapsamında Amasya Üniversitesi Öğretim üyelerinden Yardımcı Doçent Doktor Reha Özder tarafından verilen eğitimlerin uygulama safhası olarak düzenlenen gezi etkinliğinde öğrenciler derslerde gördükleri faaliyetlere ve organizasyon yeteneklerini geliştirme fırsatı buldular. Proje Koordinatörü Gülhan Çakır, Taşova belediye Başkanı Bayram Öztürk’e proje faaliyetlerinde bulunduğu destekten ve gezi etkinliğinde tahsis edilen araçtan dolayı teşekkürlerini sundu.

Yorum Ekle