TARİHİ KÖYÜMÜZ ŞAHİNLERDE OKULUN KAPATILMASI ÜZÜCÜ

6 Nisan 2012  öncesinde kapanması gündeme gelen ancak yapılan girişimler sonucu kapanmaktan kurtulan Şahinler İlköğretim Okulu için yeniden kapatılma kararı alındı.

Köylerimiz arasında Uluköy’den sonra en eski ve köklü yerleşim merkezlerinden biri olan Şahinler (Kuşuf) köyündeki okulun kapatılma kararı vatandaşları üzdü.

1946-1950 yılları arası ilk seçilmiş Taşova Belediye Başkanımız olan Kamil Ünal, bu okuldan mezun olmuştu.

Köylerimiz arasında kurulan ilk İlkokulardan biri olan Şahinler İlkokulu 1932 yılında açılmış olup, 88 yıldan bu yana eğitim veriyor. 1993 yılında İlköğretim okulu olarak yeni yaptırılan 10 dönümlük alanda 3 katlı modern okulun öğrenci sayısının azalması nedeni ile kapatılmak istenmesi anlamlı bulunmuyor.

1993-1994 eğitim ve öğretim yılında Kurucu Müdür Abdullah Seçkin müdürlüğünde 8 yıllık eğitime başlayan okulda, aynı yıl  Taşova’da okul dergiciliğinde çığır açılmış ve bir ilk olarak ”Kuşak” isimli bir dergi çıkarılmıştı.  İlçemizde  yılardır eğitim ve öğretimde başarısı ile gündemde  kalan  Şahinler İlköğretim Okulu; başarıları ile İl, ilçe ve Ülke  genelinde ödül almış, TRT Haber kanalında canlı yayın konuğu olan Şahinler İlköğretim Okulunun kapanması çok büyük bir kayıp…

Yorum Ekle