Suluova Organize Sanayi’ye 19 milyonluk yeni iki yatırım daha.

Suluova Organize Sanayi Bölgesi’nde(OSB) 19 milyon liralık iki yeni yatırım için yer tahsisi yapıldı.

Bu gelişme ile birlikte son bir ayda 11 firmaya yapılan arsa tahsislerle birlikte Suluova OSB’ye yaklaşık 64 milyonluk yatırım yapılacak.

Belediye başkanlık makamında gerçekleştirilen imza töreninde iki firmaya toplamda 25 bin 832 metrekarelik arsa tahsis edildi.

Yatırımcıların gözdesi haline gelen Suluova OSB’ye talebin giderek artmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Suluova OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Belediye Başkanı Fatih Üçok, “İnşallah Suluovamız önümüzdeki yıllarda istihdam sorununu çözmüş ve hızla göç alan bir ilçe olacak. Özellikle kara, hava, deniz ve tren yolu ulaşım ağı merkezinde bulunan ayrıca genç iş gücü potansiyeline sahip Suluova ilçemiz ile Organize Sanayi Bölgemiz yatırımcıların ilgi odağı haline geldi” dedi.

Yatırımcı Oktay Özdoğan’ın Marka Evi firması ile oyuncak ve şekerleme üreteceğini, diğer yatırımcı Muzaffer Tahmur’un ise Tahmur İnşaat firması ile ilçemizde inşaat yalıtım malzemesi üreteceğini belirten Başkan Üçok, “Bu iki firmamız ilçemizde 19 milyon liralık yatırım yapacaklar ve ilk etapta toplam 100 kişi istihdam sağlayacaklar. Suluovamıza yatırım kararı alan firmalarımızı tebrik ediyorum. Suluova adı sanayisi ile birlikte anılmaya başladı ve şehrimiz sanayi alanında da adından söz ettirecektir. İmzaladığımız sözleşme yatırımcımıza ve Suluovamıza hayırlı olsun” diye kaydetti.

Konuşmaların ardından her iki firmaya arsa tahsisi için imzalar atıldı. Atılan imzalarla iki firmaya toplamda 25 bin 832 metrekarelik arsa tahsis edildi.

Belediye başkanlık makamında gerçekleştirilen imza törenine Belediye Başkanı Fatih Üçok’un yanı sıra OSB Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Aksu, yatırımcılar Oktay Özdoğan, Muzaffer Tahmur katıldı.

Kaynak : Suluovayenihabergazetesi/Murat Arslan

Yorum Ekle