AMASYA 1. AMATÖR KÜME’de KURA ÇEKİMİ 12 ARALIK’da

İlçemizin yegane takımı Yeni Taşovaspor ile geçtiğimiz yıl BAL Liginden düşen Yeni Amasyaspor’un yerine kurulan Amasyaspor 1968 Futbol Kulübünün de yer alacağı 1. Amatör Küme 12 Ocak 2020 Pazar günü başlıyor.

Amasya ASKF İl Başkanı Naci Öztürk yaptığı açıklamada 2019-2020 Amasya 1. Amatör küme sezonunun ismi Amasya ASKF ve futbol il temsilciliğimizin yaptığı çalışmalar neticesinde merhum milli futbolcu Sedat Yüce olarak isimlendirilmiş ve TFF tarafından onaylanmıştır dedi.

Öztürk amacımız her yıl spora hizmet etmiş sporcu ve spor adamlarına  bir vefa ve saygı göstermek sezon boyu tüm stadlarımızda sporcumuzun biyografisi ve resmi  bibortlarda bulunacaktır ailesi ziyaret edilip taziyede bulunulacak merkez Sultan Bayezid Camiinde mevlit proğramı tertip edilecektir ayrıca sezon boyunca panel ve seminerlerle anna proğramı düzenlenecektir dedi.

Öztürk Bu çalışmalar yapılırken merhum Sedat Yüce’nin ailesinin rızası alınmış olup gerekli kararlar tarafımızdan alınmıştır ve bu konuda basınımız ve spor kamuoyuna teşekkür ederiz dedi.

Amasya 1. Amatör Kümede kuralar, 12 Aralık 2019 Perşembe günü saat 19.00’da Amasya Pirler Parkında çekilecek.

Yorum Ekle