SULUOVA AKP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI YÜCESOY

AMASYA-Yaklaşan yerel Yönetimler seçimi  arefesinde Tüm Türkiyede olduğu Gibi Amasya ve  İlçelerimizde de Siyaset suları hareketlenmeye  başladı.Özelikle Nüfüsü 2000 in altında olması nedeniyle  belde belediyelerinin belediye  olmaları ortadan  kalkmasıyla  gözler Amasya merkez ile 6 ilçedeki Belediye Başkanlığı seçimlerine çevrildi.

Siyasetin en önemli unsurlarından  biri  de  Aday Adaylarının hizmet  yarışında   Gerek Kariyerleri ile  gerekse siyasi çalışmaları  ile tanıtım döneminde birbirlerine  fark atarak kamuoyunda ön saflara yerleşmek dahası mensup olduğu parti merkezi ve  delegeleri tarafından  ADAY olarak  çetin bir  yarışa  dahil olmaktır.

İşte Ciddi bir  ADAY Adayı olarak Suluova  İlçemizden  ADALET VE  KALKINMA  PARTİSİ Belediye Başkanı Aday Adayı olarak müracaatını yaparak gündeme Ses getirecek bir  şekilde  düşen  AV.Mehmet Yücesoy’u sizlere takdim etmek  istiyoruz.

Takdimimiz  odurki Aday Adayı Mehmet Yücesoy’un kendı ifadesıyle  Mehmet Yücesoyu Tanıyalım..

 

Sayın Suluova Halkı ve Sevgili Hemşehrilerim,

20 Nisan 1969 tarihinde doğdum. Orta ve lise tahsilimi 1977-1984 yılları arasında İmam Hatip Lisesi’nde tamamladım. 1984 yılında okul birinciliğiyle mezun olarak Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne kayıt oldum. Mezuniyetimi takiben 1991 yılına kadar Ankara’da avukat olarak, 1991-1992 yılları arasında da Çorlu ilçesinde askeri savcı olarak görev yaptım. Sonrasında Adalet Bakanlığı’nın açtığı savcılık sınavını kazanarak başladığım stajı ikincilikle tamamladıktan sonra adli yargıda ilk olarak Adana ili Feke ilçesinde Cumhuriyet Savcısı olarak göreve atandım.

Devamında, Erzurum İli Çat İlçesi, Çorum İli İskilip İlçesi ve Yozgat İl merkezinde Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptıktan sonra, birinci sınıf cumhuriyet savcısı olarak 2005 yılında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na tayin oldum ve 2011 yılına kadar Ankara Cumhuriyet Savcısı olarak suçüstü bürosu, bilişim suçları bürosu ve genel soruşturma bürolarında görev yaptım. 2005 yılında yürürlüğe giren yeni ceza adalet sisteminin tanıtımında görev aldım ve bölgemizdeki tüm hakim ve savcılara ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve çeşitli kamu kurumlarındaki personellere eğitim ve seminerler verdim.

 

Ankara C.Savcısı olarak görevimi sürdürürken, aynı zamanda Adalet Bakanlığı Adalet Akademisi’nde 2006-2011 yılları arasında öğretim görevlisi olarak hukuk derslerinde genç hakim ve savcıların eğitiminde görev aldım. Orta seviyede Arapça ve İngilizce bilmekteyim.

1987 yılında Suluova’dan eşim Rabiye Hanım ile tanıştım ve evlendim. 26 yıldır süren bu evlilikten, Hukuk Fakültesi’ni bitirmiş ve avukatlık stajı yapan 1990 doğumlu Şeyma, halen üniversite eğitimleri devam eden 1992 doğumlu Beyza, 1994 doğumlu Ceyda ve İmam- hatip lisesinde okuyan 1999 doğumlu Arif Ahmet isimli dört çocuğumuz bulunmaktadır. Babam Ahmet YÜCESOY hafız olup , 1950’ li yıllarda Vezirköprü ilçesinden Amasya İli’ne gelerek 37 yıllık cami İmam- hatibi olarak  Amasya’nın çeşitli bölgelerinde görev yapmış ve yine cami görevine giderken geçirdiğimiz trafik kazası sonucunda 1979 yılında hayatını kaybetmiştir. Bu yıldan sonra bizleri büyüten annem Ünzile YÜCESOY ise Gümüşhacıköy ilçesinden olup, 1960’ lı yıllarda Suluova ilçesi Orta mahalleye yerleşen ve halen Feriz Mezarlığı’nda yatan Meryem ve Mehmet KOÇ’un kızıdır. 

          Eşim Rabiye YÜCESOY’ da Taşova İlçesi’nden 1974 yılında Suluova’ya taşınan Kemal ENGİN’in kızıdır. Kayınbabam Kemal ENGİN, 1974 yılından itibaren, Taşova’dan taşınarak geldikleri Suluova İlçesi’nin  Orta Mahallesi’nde uzun yıllar oturduktan sonra, Suluova ilçesi Küpeli Köyü’ne taşınmış ve halen iki dönemdir köy muhtarı olarak görev yapmaktadır.

 

Bundan önceki ilk siyasi deneyimimde, 2011 yılı milletvekilliği seçimlerinde Amasya’dan Ak Parti milletvekili aday adayı oldum. Bunun için, 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu’na göre siyasi seçim dolayısıyla istifa ettikten sonra geri dönme imkanı olmadığı için görevime tekrar dönemeyecek olduğumu bilerek C.Savcılığı görevimden istifa ettim ve hizmet amacıyla halkımızın huzuruna çıktım. Başarılı kampanya ve çalışma döneminden sonra tüm halkımızın ve siyasilerimizin takdir ve teveccühüne mazhar oldum. Ancak milletvekili sayısı itibariyle listeye giremedim.  Bu sonuçla, savcılık mesleğime de geri dönemediğim için son iki yıldır avukat olarak görev yapmaktayım. Gerek hukuki ve gerekse siyasi geçmişimiz ve  tüm Amasya İli’ ni kapsayan sosyal çevremiz itibariyle bu güne kadar Amasya ve İlçeleri ile yakın diyalog içerinde oldum. Bütün yakınlarım,  tanıdıklarım ve bunların çevresi olan tüm Amasya ili halkının karşılaştıkları bütün hukuki ve siyasi sorunlarda bana intikal ettiğinde hep yanlarında yer aldım ve bu sorunların çözümünde ciddi hizmetlerde bulundum. Bu sebeple tüm Amasya ili ile hep bütünlük ve birliktelik içerisinde oldum. Bundan sonra da, büyük insan Hacı Bektaş-ı Veli Hazretleri’nin dediği gibi ; “bir olalım , iri olalım , diri olalım” düşüncesinden hareketle , Suluova halkını birlik ve bütünlük içerisinde belediye hizmetlerinde temsil etmek ve layık olduğu yere taşımak için sizlerle birlikte olmak ve beraber çalışmak istiyorum.

 

Adliye bünyesindeki bürokrasi hayatımda,  gerek Ankara’da ve gerekse Ankara dışındaki il ve ilçelerde elde ettiğim bilgi ve tecrübelerimi Suluova halkına sunmak üzere, halkımızın hizmetine tekrar talibim. Bu çerçevede, tüm halkımızın beklenti ve taleplerine kayıtsız kalmayarak,  yine siyasi arenada, inancıma, devletime, milletime ve bugüne kadar halka hizmetin bayraktarlığını ve sancaktarlığını üstlenen Sayın Genel Başkan’ım ve Başbakan’ım ulvi şahsiyet Recep Tayyip ERDOĞAN ve görev arkadaşlarına layık olacak şekilde belediye başkanı olarak sizleri en iyi şekilde temsil etmek ve Suluova halkına hizmet etmek için 2014 yılındaki seçimde Ak Parti’den Suluova Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldum. Bu vesileyle, Allah’ın izni ve yardımıyla, gerek adli ve gerekse bürokratik bilgi, birikim ve tecrübelerimizle Suluova Halkı’na hizmet etmek ve sizlerin hizmetçisi olmak gayesi ile Suluova Belediye Başkanı aday adayı olarak çıktığımız bu yolda desteklerinizi ve yardımlarınızı bekliyor, tüm Suluova ve Türk halkının ulvi şahsına en kalbi saygı, sevgi ve hürmetlerimi arz ediyorum.

Av. Mehmet YÜCESOY

Ak Parti  Suluova Belediye Başkanı Aday Adayı

Yorum Ekle