GAZANFER ÖZDEMİR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

           İlçemiz Sanayi mahallesi halkından Güvendik köyü eski muhtarı Mefail Özdemir’in oğlu ,Belediye personeli Zafer Özdemir , Yalçın,Engin ve Muzaffer Özdemir’in babaları değirmenci  Gazanfer Özdemir (71) vefat etti.       Merhumun cenazesi merkez çarşı camiinde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra Doğu mahallesi mezarlığına defnedildi.

5 Ekim 2013 Cumartesi günü evinde beyin kanaması sonucu rahatsızlanan ve ilk müdahalesi Taşova Devlet hastanesinde yapılan daha sonra ise Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi nöroloji servisine kaldırılan Gazanfer Özdemir(71) burada müdahalelere rağmen beyin ölümü gerçekleşerek hayatını kaybetti.

Özdemir’in ailesi tarafından organlarını bağışlama kararı alması ile  Böbrekler havayolu ile Erzurum’a, karaciğer ise karayoluyla Samsun’a gönderildi

Gazanfer Özdemir’in oğlu Zafer Özdemir Organ bağışı neden yaptıklarını “Bizim ailemizde  halam yaklaşık 20 yıl böbrek rahatsızlığı çekti ve bunun sıkıntısı biz  bildiğimiz için böyle bir karar aldık. Babamızı kaybettiğimiz için üzüntülüyüz ayrıca  almış olduğumuz kararın sıkıntı çeken insanlara bir faydası olacağı için de mutluyuz” dedi

Özdemir’in kardeşi  Hüseyin Özdemir ise “ Organ bağışı yapmamızdaki sebep başka insanlarda yaşasın  bu organlar toprakta çürüyeceğine  başka bedenlerde yaşasın çünkü biz bu sıkıntıyı yıllarca çektik.” dedi.

Amasya Üniversitesi  Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa Erdoğan “Bu organ bağışı  Amasya’da dördüncü Taşova’da ise ikinci bağış oldu.Taşova bu olayda öncülük yapıyor.Bu iki bağışta da  önemli hikayeler var birinci İsmail Şahin’in organları vasiyeti üzerine oldu bugün ki Gazanfer Özdemir’in ailesinde organ nakli yapılan bir kişi var.

Bu organ bağışları ile bir kişi üç kişiye hayat verecek. Amasya bu konuda  diğer illere örnek olacaktır” dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.