IMF NİN TÜRKİYE HASTALIĞI

Sevgili okurlar,
Son on yılda Türkiye bir çok alanda büyük başarılar kaydederek, gerek ekonomisi, gerekse çeşitli alanlarda küçümsenemeyecek bir mesafe almıştır.
Bana göre bunlardan en önemlisi şu IMF denen ve adeta Türkiyenin kanını emen sülükten kurtulmasıdır..
Hani yıllarca Türkiye’nin bir köşesine sülük gibi yapışıp Türkiye’nin adeta kanını emen IMF denen kuruluş varya, işte o…
Hala bir türlü Türkiye’ den elini ayağını çekemiyor, ne hikmettir bilinmez ama kıyıdan köşeden yine Türkiye’nin bir kenarına yapışmak istiyor bu IMF sülüğü.
IMF dünya’nın bir çok ülkesinin kendisine olan borçlarını unutmuş veya bütün işini gücünü bırakmış o ülkelerin enflasyon rakamlarını unutmuş, gelmiş kendisine borcu olmayan Türkiye’nin bankalarını geziyor, ve o bankaların isteği gibi raporlar hazılayarak kendince birşeyler yapmaya çalışıyor.
Bu IMF denen kan emici kuruluş, hala Türkiye’ nin faiz politikasıyla uğraşıyor ve merkez bankasına akıl vermeye çalışıyor.
Yahu git arkadaş, git artık, senin işin gücün yokmu? bırak Türkiye’nin yakasını artık, Git Amerika’ yı eleştir, git japonya’ yı eleştir, git Yunanistan’ ı eleştir, daha birçok ülke var senin eleştirceğin, akıl vereceğin yeter artık, bizim aklımız başımıza geldi artık Türkiye eski Türkiye değil, bundan böyle bizden size bir şey çıkmaz bırakın artık yakamızı.
Ama yok olmaz diyor bu IMF denen vatandaş.
Türkiye’yi bir sülük gibi emmeye alışmışya, işte o tat hala damağında duruyor bu vatandaşın gidermi hiç, ama yok artık o günler ; Sayın IMF yok.
Öyle Türkiye’ye gelipde banka banka dolaşarak, onların istekleri doğrusunda rapor hazılayacaksınız, ondan sonrada şöyle yapın böyle yapın diye akıl vereceksiniz, veya akıl vermeye kalkışacaksınız, bu senaryoyu yıllar öncede yaşadı arkadaş, bu ülke artık o sözleri yemez.
Yıllardır Türkiye’yi borç batağına soktuğunuz o günler geride kaldı arkadaş.
Eskiden Türkiye’yi öyle yönlendiyordunuzki, önce faizleri böyle artırın şöyle artırın, sonra afedersiniz biz yanlış yaptık şöyle indirin böyle indirin, özel sektörde şunu yapın,kamuda bunu yapın,,daha sonra yine afedersiniz, biz yanlış yaptık diyerek bizimle Şamar oğlanı gibi oynadınız.
Bizler o günleri unutmadık onun için sizin aklınıza bizim ihtiyacımız yok sayın IMF, siz gidin’de size borcu olan ülkelerin faizlerini ve enflasyonunu hesaplayın,onlara akıl verin, onlarla uğraşın.
Saygılarımla ….Sami Aslan

Yorum Ekle