TAŞOVA YİBO LİGE GALİBİYETLE BALADI

 

 
                Taşova Yibo 32- İzmir Göztepe 26

 

 

         Hentbol erkekler 1. Lig A klasman grubunda sezonun ilk maçında Taşova Yibo kendi sahasında rakibi İzmir Göztepe Spor’u 32-26 yenerek sezona galibiyetle başladı.

         Maçın başlarında rakibine karşı üstünlüğü ele alan Taşova Yibo bulduğu goller ile ilk yarıyı 15-10 önde kapattı.

         Maçın ikinci yarısında da üstün bir oyun sergileyen ev sahibi Taşova Yibo maçtan 32-26 üstün ayrılarak sezona galibiyetle başladı.

        Taşova Yibo baş antrenörü Sercan Şenel maçtan sonra yaptığı  açılamada “Sezona galibiyetle başladığımız için mutluyuz.Sezonun ilk maçları her zaman zor geçer  bizde bunun bilincinde olarak maça daha fazla bir ciddiyet gösterdik.Bu galibiyetten dolayı tüm oyuncularımı kutluyorum”dedi.

          İzmir Göztepe takım antrenörü İhsan Okumacı “Sezonun henüz başı olmasına rağmen iyi seyir zevki güzel bir maç oldu.Göztepe olarak çalışmalara geç başladık   takımımız tam tam hazır değil ancak ilerleyen haftalarda daha hazır olacağız.Rakibimizi de aldığı galibiyetten dolayı kutluyorum”dedi.

     Maçı Anakara Bölgesinden Ahmet Koç ile Nedim Güneş yaparken masa hakemleri ise Amasya Bölgesinden Gül Koç ve Serap Özmumcu yaparken  maçın gözlemcisi ise Kastamonu Bölgesinden Recep Karaçam yaptı.

Taşova Yibo  Ligin ikinci haftasında  yine kendi sahasında  TRABZON AKÇAABAT  TÜTÜN  S.K. ile karşılaşacak.

Yorum Ekle