ŞENLİK HAVASINDA COŞKULU KONGRE…

İstanbul’da faaliyet gösteren Samsun Amasya Kültür ve Yardımlaşma Derneği SAMASDER olağan genel kurul toplantısını 16 Şubat 2020 Pazar günü saat 13.30’da İstanbul-Esenyurt ilçesindeki İncirtepe Kültür Merkezinde gerçekleştirdi.

Kongrenin Divan başkanlığını: Mustafa Tarım katip üyeliklerini ise Eyüp Ercan ve Esin Macit yaptı. SAMASDER genel kurulunda Başkan Burhan Enginer güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi. Şenlik havasında geçen genel kurula yoğun ve kalabalık bir katılım oldu. STK ile siyasi parti temsilcileri ve üyelerin katıldığı kongre  şehitlerimiz için Kur’an-ı kerim tilaveti ve İstiklal marşımızın okunması ile başladı. Yemek ikramından sonra protokol konuşmalarını müteakiben gündem maddeleri icra edildi.

Çok sayıda çiçek gönderilen kongrede gelen telgraflar okundu. Mavi Karadeniz TV’nin çekim yaptığı programı Tiyatrocu Musa Pekdemir yaparken, Türk Halk  Müziği sanatçısı Ayşegül Pınar okuduğu türkülerle kongreye renk kattı.

Tek liste halinde  girilen seçimlerde; Yönetim Kurulu asıl üyeliklerine: İbrahim Yıldız, Abdullah Ertav, Ömer Güntav, Mehmet Yurttav, Eyüp Yıldız, Yılmaz Erginer, Mustafa Güntav ve  Mustafa Taşova seçilirken, Denetleme Kurulu asıl üyeliklerine: Selami Ertav, Orhan Çakır ve Erdal Alan, Disiplin Kurulu asıl üyeliklerine: Mustafa Oğuztav, Uğur Erginer, Arife Yıldız seçildiler.

Yorum Ekle