Amasya İtimat

MUSTAFA KORKMAZDAN BİR BASIN AÇIKLAMASI DAHA: HESAP KİTAP YOK

Belediye’nin kuruluş amaçlarının, beldeye ve belde halkına hizmet etmek olduğunu söyleyen önceki Belediye Başkanı Mustafa Korkmaz: “Şu anda görev başında olan Belediye Yönetiminin Belediye hizmetlerini duraklama devrine değil, gerileme devrine götürdüğünü ve Taşova halkının bu cezaya layık olmadığını” söyledi.


 


Korkmaz: “Ben, demokrasiye ve milli iradeye sonsuz saygısı olan biriyim. Halk arasında Taşova’daki Belediye yönetiminin emin ellere teslim edilmediği söyleniyor.


 


Ben devir teslim sırasında Başkana daha önceki on yılını gayet iyi bilmeme rağmen içtenlikle başarı dileyerek, ihtiyaç duyulduğunda yardıma hazır olduğumu söyleyerek, her şeyden önce Taşovalı olduğumu, hizmette kesinti istemediğimi belirterek, iktidar partisi dediniz buyurun iktidar partisi, yola kaldığı yerden devam edin. Dedim.


 


Taahhüt edilen her şeyi yaparız diyen iktidar partisi İl Başkanına hitaben seçim beyannamenizde 42 madde var. Kırkbirini siliyorum, birini yapın. Alt yapıyı yapın görelim dediğimi hatırlayın. Gerçek olan şudur ki; Belediyenin kendine hayrı yok ki vatandaşa olsun.


 


Seçimin üzerinden altı ay geçtiğini hatırlatan Korkmaz: “Bu geçen altı ay içinde Belediyenin kasasına iki trilyona yakın paranın girdiğini, taş üstüne taş konulmadığı halde kasanın tamtakır olduğunu, ayrıca bir buçuk trilyon borç yapıldığını, bundan dolayı Taşova Belediyesi’nde hesap kitap olmadığı anlaşılıyor.” Dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.