Amasya İtimat

HACIBEY İLKÖĞRETİM OKULUNDA İLK GÜN

* HACIBEY İLKÖĞRETİM OKULUNDA İLK GÜN **

İlçemize 5 km uzaklıkta bulunan Hacıbey Köyü İlköğretim Okulunda, Merkezi Ankara’da bulunan Erkunt  Taraktör Sanayi A.Ş.‘nin maddi katkılarıyla ve Bilkent Üniversitesi Hazırlık Okulu öğrencilerinin bireysel destekleriyle Haziran ayında yenileme çalışması yapıldı. Okulun  tavanı, elektrik tesisatı, yer döşemeleri, sıvası komple yenilendi, okulun bir odası bilgisayar sınıfı ve kütüphane olarak düzenlendi. Dört derslikli okulda anasınıfıyla birlikte toplam 67 öğrenci eğitim öğrenim görmektedir. Yenileme çalışması tamamlanan okulda 2009-2010 eğitim öğretim yılının ilk günü bir açılış programı yapıldı. Okulda eksik kalan kalorifer petekleri ve kazanının yapılmasını da Özgür Mobilya‘dan Ali Rıza AĞIŞ ve Almanya’da yaşayan hemşerimiz  Hacı Bekir ÖZASLAN birlikte üstlendiler.

Okulların eğitim öğretime başladığı 24 Eylül 2009 Perşembe günü okul bahçesinde düzenlenen açılış programına Taşova Kaymakam Vekili Osman Arslan CANBABA, Taşova Belediye Başkanı Özgür ÖZDEMİR, Amasya Milli Eğitim Müdürü Necati AKKURT, Erkunt Traktör Sanayi AŞ. adına Satış Müdürü Tolga TAYLAN, Amasya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin KÜÇÜK, Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza ATASOY, Şube Müdürü Hamit AKKOYUNLU, Hacıbey İlköğretim Okulu Müdür Vekili Ayhan SUNA, Köy Muhtarı Bülent KARA, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Hacıbey Köyünden vatandaşlarımız katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Sunuculuğunu Yeşilırmak İlköğretim Okulu öğretmeni Sercan TAŞ’ın yaptığı programda ilk konuşmayı Köy Muhtarı Bülent KARA; katılımcılara hoş geldiniz diyerek, okulun yenilenmesinde katkıları bulunanlara teşekkür ederek yaptı.  Daha sonra üçüncü sınıf öğrencisi Buse DEMİRBAŞ, yazdığı mektubunu okudu. Öğrencinin teşekkür mektubunu okuması esnasında duygusal anlar yaşandı. Erkunt Traktör Sanayi AŞ. Satış Müdürü Tolga TAYLAN ise konuşmasında böyle bir ortamda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek öğrenci Buse DEMİRBAŞ’ın mektubundan etkilendiğini ve çok duygulandığını söyledi. Ayrıca Erkunt Traktör Sanayi AŞ. Genel Müdürü Zeynep Erkunt ARMAĞA’ın da kutlama mesajını ve selamlarını iletti. Daha sonra sırasıyla Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Necati AKKURT, Taşova Belediye Başkanı Özgür ÖZDEMİR, Taşova Kaymakam Vekili Osman Aslan CANBABA birer konuşma yaparak, katkısı bulunan kişi ve kuruluşlara teşekkür ettiler. Erkunt Traktör Sanayi AŞ. temsilcisine Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına bir teşekkür plaketi takdim edildi.

Açılış programında İlçemiz Merkez Atatürk İlköğretim Okulu Müzik öğretmeni Samet KABA yönetiminde bir grup öğrenci mini bir müzik dinletisi sundular. Okul öğrencileri şiirlerini okuduktan sonra yenileme çalışması tamamlanan okul birimleri ve sınıflar gezildi. Bilahare okul bahçesinde köylü vatandaşlarımız tarafından katılımcılara semaver çayı  ile köy kahvaltısı ve meyve ikramı yapıldı. Hacıbey Köylü vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz yeni okullarına kavuşmaktan duyduklara mutluluğu dile getirdiler. Eğitimde iyi örnekler anlayışı kapsamında yapılan bu tür katkıların bundan sonra da devam etmesini dilediler. Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza ATASOY; Sayın Valimizin bizzat tanıtımını yaparak başlattıkları “Kardeş Okul Kardeş Kurum Projesi” kapsamında Erkunt Traktör Sanayi AŞ. ile Bilkent Üniversitesi Hazırlık Okulunun Hacıbey İlköğretim Okuluyla kardeş okul / kurum  olarak belirlendiğini belirterek, Hacıbey İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencilerinin ilgili kurumun daveti üzerine önümüzdeki yarıyıl tatilinde Ankara’ya gideceklerini ve Bilkent Üniversitesi Hazırlık Okulu öğretim görevlisi Kıvanç AKER ve öğrencilerinin misafiri olacaklarını, ayrıca bu seyahat esnasında öğretmen ve öğrencilerimizin Erkunt Traktör Sanayi AŞ. yi de ziyaret edeceklerini söyledi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.