Amasya İtimat

Muhtar adayı Cemal Can KARA’dan gazetemize açıklama

Bugün güzel ilçemiz Taşova’nın haber konusunda öncü sitesi olan Taşova.gen.tr sitesinde mahallemiz için yapılan bir haber dikkatimi çekti. Mahallemizin muhtar adayı olarak açıklama yapma gereği olduğunu düşündüm.

Saygıdeğer Yeni Mahalle seçmenleri; Anayasa’nın ilgili maddesinde belirtildiği gibi yaşını dolduran her Türk vatandaşı seçme ve seçilme hakkına sahiptir. Bu minvalde mahallemizde 13 aday bulunmaktadır.

Yeni Mahalle Muhtar Adayı olarak seçmenlerimizin rahatsızlıklarını okudum. (Bu rahatsızlıklar ise Mahalle halkı aday sayısının çokluğu nedeniyle zor durumda kaldıklarını, oyları paylaştıracaklarını, kimi komşumuz kimi akrabamız veya köylümüz diye düşündüklerini gördüm.) Hiç bir seçmenime “BASKI YAPMADAN” siyaseten de “ZORLAMA YAPMADAN” seçmenimi ev ortamlarında rahatsız etmeden kısacası, vatandaşımıza rahatsızlık vermeden çalışacağımıza söz veriyorum.

Doğduğumdan beri bu güzel mahallemizde yaşıyorum. Mahallemizin sorunlarını çok iyi biliyorum. Bu sorunlarla mücadele etmeyi kendime görev edindim. O yüzden seçmenlerimden isteğim; Kimsenin baskısı altında kalmadan gerçekten mahallemizin sorunları için uğraşacak adaya oy vermeniz.

Mahallemizin hemen hemen tamamı beni tanır. Ben bu yola içinizden biri olarak, bu zamana kadar mahallemizin dile getirilmeyen sorunlarını çözmek için gerçekten “HİZMET İÇİN” adayım.

Yeni Mahalle Muhtar Adayı
Cemal Can KARA

Yorum Ekle