Kongreye Yüksek moralle girdiler, TABÜD, KONGRESİ YAPILDI

Taşova Arıcılar ve Bal Üreticileri Derneği (TABÜD) Başkanı Yusuf Yücel, 16 Şubat 2020 Pazar günü yapılan genel kurulda 2. kez dernek başkanlığına seçildi.

Saat 19.00’da Saray Kafede yapılan kongrede Divan başkanlığına: Amasya Arıcılar Birliği Başkanı Şükrü Öztürk, divan katibi üyeliklerine ise Yasin Sucu ve Mustafa Tekeş’in seçilmesinden sonra  saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile kongre başladı.

Dernek Başkanı Yusuf Yücel’in derneğin faaliyetlerini sunmasından sonra tek liste halinde gidilen seçimler sonucunda kullanılan on sekiz oyun tamamını alan Yücel tekrar başkanlığa seçildi.

Kongreye;  Amasya Arıcılar Birliği Başkanı Şükrü Öztürk, Ziraat Odası Başkanı Hasan Dikmen, Toksoy Başkanı Kazım Özdemir, Karadenizliler Yardımlaşma Derneği Başkanı Adem Atasoy, TÜGVA İlçe Temsilcisi Sefa Şimşek, Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif Başkanı Adnan Kara, Taşova Mübadiller Dernek Başkanı Mustafa Garip ve dernek üyeleri katıldı.

Başkanları Yücel’in, Birleşmiş Milletler tarafından Amerika’ya davet edilmesinin onurunu yaşayan dernek yönetimi ve üyeleri olgun bir havada kongrelerini gerçekleştirdi. Yapılan seçim sonrası Başkan Yücel, ”Tekrar bizi bu göreve layık gören üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Seçimler sonunda Yönetim Kurulu asıl üyelerine; Efrayim Gürel, Ali Yılmaz, Hacı Kanbolat ve Yusuf Ergen seçilirken, yedek üyeliklere Muhammet Özdemir, Ramazan Atmaca, Hakan Özden, Kadir Yılmaz ve İhsan Köksal, Denetleme kurulu asıl üyeliklerine; Niyazi Özkan, Bülent Yücel, Fazlı Taşova Denetleme Yedek Üyeliklerine; Zikri Gökçe, Ercan Bulut ve Nazım Bulut seçildiler.

Yorum Ekle