İlçemiz Polislerine de Toplumsal Olaylara Müdahale Eğitimi Verildi

 

     Taşova Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memurlarına toplumsal olaylara nasıl müdahale edilmesi konusunda eğitim verildi.

          Amasya İl Emniyet Müdürlüğü  Çevik Kuvvet Şube Müdür Yardımcısı ekipler amiri  komiser  Dursun Anaçoğlu tarafından ilçe kapalı spor salonunda verilen eğitimde Toplu kuvvetlerin birlikte görev yapabilmesi  kullanacakları tesisatları ve taktik düzenleri ile ilgili eğitim verildi.

          Anaçoğlu” Verilen eğitimin amacı çalışılan bölgede ani gelişebilecek olaylara toplu halde müdahale etmek ve tam tesisatlı olarak görev yapabilmek için kullandıkları tesisatı amacına uygun olarak kullanabilmesi ve yasalar çerçevesinde  kanunların vermiş olduğuyetkiyi aşmadan kademeli güç kullanabilme kabiliyetini geliştirme  amacı ile eğitim veriyoruz.

         Toplu olarak görev yapılan yerlerde birlikte hareket etmek birlikte görev yapmak çok önemli bu yüzden buradaki arkadaşları altışar kişilik tim oluşturduk bu timler bundan sonra birbirinden ayrılmaz ve vazifesini daha bilinçli görevini bilir ne yapacağını bilir vaziyette görev yapmasını sağlamak amacı ile bu eğitimi veriyoruz.

       Eğitimimiz iki gün on saat olarak düzenlendi bu eğitimin içerisinde daha önceki eğitimle ilgili video gösterimi ve daha sonra uygulamalı olarak gösteriyoruz” dedi.

         Taşova Emniyet Müdürü İlhan Sönmez “İl Emniyet Müdürlüğü  eğitmenleri nezaretinde   polis memuru arkadaşlarımıza oluşabilecek toplumsal olaylarda nasıl hareket edecekleri ve nasıl davranacakları konusunda bir eğitim düzenledik. Amacımız polis memuru arkadaşlarımıza yasalar çerçevesinde sağlıklı olarak görevlerini yapmalarını sağlamaktır” dedi.

 

Yorum Ekle