MUSTAFA KORKMAZ: USTA (!)

             mustafa Korkmaz

 

 

 

              Önceki Dönem Belediye Başkanı Mustafa KORKMAZ Özgür Özdemir’e: Sen ne biçim USTA(!)sın. Dedi.

              Taşova Belediyesi hizmet yapma açısından Taşova’mızın altın değerindeki yıllarını keyfi uygulamalarla boşa geçirerek heba etmiş ve çöpe atılmasına sebep olmuştur. Dedi.

              KORKMAZ: Özgür Özdemir’in kendi kendine taktığı USTA(!) terfisiyle sergilediği tutarsız icraattan hiç kimsenin memnun olduğunu sanmıyorum. Dedi. Mevcut Belediye Başkanının kendine USTA(!) demesi çok gülünç. Çünkü Özgür Özdemir’in Belediye ve hizmet anlayışı ile USTA(!)lık arasında aşılması güç karlı dağlar olduğu muhakkak. USTA(!) derken neyi kastettiğini kendine sormak gerekir. Dedi.

              KORKMAZ: Özgür Özdemir birinci beş yılının acemilik dönemi, ikinci beş yılının çıraklık dönemi olduğunu, üçüncü beş yılının da USTA(!)lık dönemi olacağını söylemişti. Ben bu işi bilen biri olarak söylüyorum ki; Özgür Özdemir’de USTA(!) lığın u su bile yok dedi.

              KORKMAZ: Madem kendine USTA(!) Dedin, bizim yaptığımız aile çay bahçelerini neden oturulamayacak duruma getirdin? Madem kendine USTA(!) diyorsun, yapmış olduğumuz o güzelim OTOGARI neden bozdun, dağıttın? Madem kendine USTA(!) diyorsun, sebepsiz yere belediyenin bütün mallarını neden sattın ya da icra yoluyla sattırdın? Madem kendine USTA(!) diyorsun, borçsuz devir aldığın Taşova Belediyesini neden borç batağına sürükledin? Madem kendine USTA(!) diyorsun, şehir imar planını neden bozuyor, isteyene istediği kadar kat çıkma ruhsatı veriyorsun? Senin ve meclisin böyle bir yetkisi olmadığını bilmiyor musun? Madem kendine USTA(!) diyorsun, İŞKUR tarafından ırmak kenarına yaptırılan iki metrelik yolu neden sahiplenme ihtiyacı hissediyorsun? Madem kendine USTA(‘) diyorsun, hazineye ait yere badana boya sürerek belediye binasını taşımayı bir marifet olarak gösteriyorsun. Madem kendine USTA(!) diyorsun, borç var masalı ile Belediye Meclis Üyelerini uyutup, her toplantıda satış kararlarına neden imza attırıyorsun? Madem kendine USTA(!) diyorsun, neden şehrin göbeğindeki dört lokantaya içki ruhsatı veriyorsun? Bu mu senin USTA(!)lığın? Bu mu senin hizmet anlayışın? Dedi.

               Hâlbuki USTA deyince Belediye Başkanlığı görevinin geçici ve millete ait bir yer olduğunu bilen biri akla geliyor. USTA deyince halkı için gece gündüz çalışan biri akla geliyor. USTA deyince gelecek nesillere kalıcı hizmet bırakan biri akla geliyor. USTA deyince görevinde uzman ve başarılı biri akla geliyor. USTA deyince seçim zamanı söylediği taahhütlerini bir bir yerine getiren biri akla geliyor. USTA deyince çalıştırdığı işçilerin teri soğumadan parasını ödeyen ve sözünü tutan biri akla geliyor. Sende bu vasıfların hiçbiri olmadığına göre sen USTA falan değilsin. Sen olsan olsan hâlâ ufacık bir acemi olursun. Dedi.

              KORKMAZ: On beş yıl geçti USTA(!) olamadın. USTA(!) olabilmen için daha kaç yıl beklememiz lazım söyler misin? Bu iş senin işin değil demiştim, hatırlıyor musun? O zaman görevi bırakıp gitseydin Taşova’mıza iyilik etmiş olurdun. Şimdi yeniden aday olmayı hayallemenle gerçekten bizi şaşırtıyorsun. Sen bizimle dalga mı geçiyorsun yoksa? Her seçimde bir parti değiştirdin. Artık sana kapısını açacak bir parti kalmadı. Sanmıyorum ama bir kapı bulursan yiyeceğin seçim şamarının sesi Suriye’den duyulur kanaatindeyim. Dedi.

             KORKMAZ: Özgür Özdemir Taşova Belediye tarihine hiç hizmet etmeyen, Belediyenin bütün mallarını satan ve bir TIR dolusu borç bırakan biri olarak geçecek ve kara sayfalarda yerini alacaksın. Bu vebalin hesabını nasıl vereceksin, şaşarım. Dedi.

             KORKMAZ: Zaman zaman Taşovalı hemşerilerim bu yönetimi hak etmek için ne yaptılar acaba diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Taşova’mızın geleceğini karartan, çocuklarımızın hayallerini yıkan, Taşova’mızı yetim evlat gibi ortada bırakan bu USTA(!)yı aday gösterenler, oy verenler ve hakkında herhangi bir yaptırım uygulamayan partililer, görevden yoksun bu hizmet fukarası Belediye Başkanınızla övünüyor musunuz? Dedi.

Yorum Ekle