Amasya İtimat

DR. B. NECATİ ŞİMŞEK İSTANBUL’DAN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Dr. Bekir Necati Şimşek 2015 Yılı 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi için İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Müdür Yardımcısı görevinden istifa ederek AK Partiden milletvekili aday adayı oldu.
Daha önce Amasya ve Düzce İllerinin Sağlık Müdürlüğü ve son olarak İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcısı olan Dr. Bekir Necati Şimşek İstanbul 1. Bölge’den milletvekili adayı olmak için görevinden ayrıldı.

Dr. Bekir Necati Şimşek, 1957 yılında ilçemiz Çalkaya köyü doğumlu olup, 1971 yılında Kartal Ortaokulu, 1975 yılında Haydarpaşa Lisesi (Devlet parasız yatılı) bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı.

Siyasal ve Sosyal faaliyetlere eğitiminin ilk yıllarında giren Şimşek, orta ve yükseköğreniminde öğrencilik yıllarında, MTTB Haydarpaşa Temsilciliği ve Akıncılar Derneği Kartal Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Tıp fakültesinden mezun olduktan sonra 1984 yılında memuriyet hayatına başlayan Şimşek, memuriyet yaşamı boyunca Amasya İl Sağlık Müdürlü Özürlülerden sorumlu Başbakanlık Müşavirliği, Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı Tıbbi Hizmetler Daire Başkanlığı, İBB Hıfzıssıhha ve Özürlüler Müdürlüğü, Kartal İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Düzce İl Sağlık Müdürlüğü yaptı.

O yıllarda bir taraftan Taşra ve Merkez Bürokrasideki görevlerini başarılı bir şekilde yerine getiren Şimşek, diğer tarafta aktif bir şekilde sivil toplum ve sendika faaliyetlerinde bulundu. Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in kurucular kurulunda yer alan Şimşek, aynı zamanda Sağlık alanında eğitim gören öğrencilere burs sağlayan Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı Mütevelli Heyetinde görev yapıyor. Kurucusu olduğu kurumların yanı sıra İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeliği, Sağlık-Der Yönetim Kurulu Başkanlığı, Kartal Anadolu İmam-Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanlığı yaptı. Halen Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkez Onur Kurulu Başkanı ve birçok Sivil Toplum Örgütünün üyesidir.
Öğrencilik yaşamından bu yana Türk siyasî hayatı içinde olan Şimşek’in siyasi yaşamı 1975 yılında Milli Selamet Partisi Kartal Gençlik Kolları İlçe Sekreteri olarak başlamış, fakat 1980 Darbesinde çalışmalarından dolayı cezaevine girmesi sebebiyle sekteye uğradı. Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nde Milletvekili ve Belediye Başkanlığı adaylıkları ve Genel Merkez Parti Müfettişliği yapmış olan Şimşek, en son Halkın Sesi Partisi’nde Başbakan Yardımcısı Prof Dr Numan Kurtulmuş’un danışmanlığını yaptı.
Şimşek ve evli ve 2 evlat babasıdır.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.