Amasya İtimat

Amasya Milli Eğitim Müdürü Güneş Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi

Amasya Milli Eğitim Müdürü Güneş Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi

Amasya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş Taşova Öğretmenevi’nde ilçe genelinde bulunan lise ve ortaokul müdürleri ile bir araya geldi.

Eğitim öğretim yılının ikinci dönemine bu hafta başı ile başlamış bulunmaktayız. Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve diğer çalışanlarımıza başarılar diliyorum diyen Amasya Milli Eğitim Müdürü Güneş “Bugün sizleri Bakanlığın bizlere sunduğu bir çalışma ve birde ARGE grubumuzun yıllardan beri yaptığı çalışma ve bu çalışmayı nasıl kullanabiliriz bu konularda bilgilendireceğiz.

Biz iller arası, ilçeler arası ve okullar arası sıralamayı görmek amacında değiliz. Buradaki amacımız her okul geçtiğimiz yıl ne durumda imiş, şu an ne durumda veya bu yıl ne durumdayız, önümüzdeki yıl ne bekliyoruz, kendi durumumuza ışık tutmaktır.

Biz kesinlikle şunu demiyoruz neden şu okul şu okuldan daha geri kaldı, böyle bir mesajımız ve bakış açımız yok. Bu okullarımız neden ileride, neden geride kaldığından ziyade bundan sonra neler yapacak.

Önümüzdeki yıl şunu okullara soracağız geçtiğimiz yıl Türkçe başarınız yüzde altmış imiş, bu sene elli beş olmuş; matematik yüzde elli iken bu yıl yüzde kırk beş olmuş; bu düşüş nerden kaynaklanıyor; ya da arttıysa bu güzel başarıyı nasıl elde ettik, diye soracağız. Her öğretmen kendinden sorumlu, her okul kendinden sorumlu olarak bu çalışmalardan istifade etmesini istiyoruz, amacımız bu.

Özellikle şunu belirtmek istiyorum; bunu sormamız insanları rencide etmek veya baskı yapmak değil, varsa bir eksiğimiz bu eksikliğimiz nerden kaynaklanıyor, onu tespit edeceğiz ve ona göre bir çalışma yapmamız lazım. Bir güzellik de varsa bunu başka okullarla paylaşacağız” dedi.

Toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Amasya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Bahçıvan, Şube Müdürü Bilal Eken, Taşova Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Ergün ve okul müdürleri katıldı.

IMG_1872 IMG_1873 IMG_1874 IMG_1875 IMG_1876 IMG_1877 IMG_1878 IMG_1879 IMG_1880 IMG_1881 IMG_1882 IMG_1883 IMG_1884

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.