CUMHURİYET ORTAOKULU VELİ TOPLANTISI ,VELİYİ OKUL İLE BÜTÜNLEŞTİRDİ.

 

11 Şubat 2015 Çarşamba günü Cumhuriyet Ortaokulu  veli bilgilendirme toplantısında, okulun konferans ve gösteri salonu dolup taştı.

İki aşamalı yapılan toplantıda , toplantı sonrası veliler  çocukları hakkında öğretmenlerden bire bir bilgi aldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Abdullah Seçkin  ; ”2. Dönem  yarı yılı ilk veli toplantısını yapıyoruz , Bütün çabalarımız  çocuklarımızın iyi bir eğitim alması, mükemmel yetişmesi ve ileride  faydalı insanlar olmasıdır. Öğretmenlerimiz,velilerimiz ve  öğrencilerimiz. eğitim ve öğretimde üçlü sacayağı oluşturmaktadır.Bir okulda başarının sağlanması için  bu  üç unsurun birbiri ile iyi iletişim kurması gerekmektedir.Sizin çocuklarınız bizim öğrencilerimiz gerçekten zeki çocuklar. Onların bu yeteneklerini  ortaya çıkarmamız için sizin desteğinizi istiyoruz. Lütfen okula gelin öğretmenlerimizden bilgi alın,  geleceğimiz çocuklarımızdır. Biz okul idaresi olarak maddi destek beklemiyoruz. Okulumuzun açtığı kurslara çocuklarımızın devamını sağlayın. Evde  çalışma zamanlarını kontrol edin onlara destek verdiğinizi hissettirin.” dedi.

Okulun fiziki durumunu dile getiren  Okul Müdürü Seçkin , 19.cu yüzyılın binaları ile 21. yüzyıla çocuklarımızı hazırlayamayız. Bu nedenle  okulun onarım ve bakım çalışmalarında  yardımlarını esirgemeyen   hayırseverlere teşekkür etti.

Okul Müdürü Seçkin,  toplantıya gösterilen yoğun ilgiden duygulandığını dile getirerek; ”Öğrencilerimizin başarısını sadece okul ve derslere değil tüm hayatlarına yaymak gerekmektedir, bu açıdan her konuda bizler ve sizler iş birliği yapmak zorundayız ve hepinizi her zaman okula bekliyoruz. Öğrencilerimizin tertip ve düzenlerinin yanında öğretmeni ile sürekli diyalog halinde bulunmanızda alınacak karar ve önlemlerin konuşulması ve başarının sağlanması bakımından gereklidir. “ dedi

ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM

Eğitim seferberliği havasında geçen  Cumhuriyet Ortaokulu veli toplantısında, Öğretmen veli işbirliğinin çocuğun başarısında etkili olduğunun belirtilerek,  velilerden okulla ilgilerini kesmemeleri istendi. Eğitimde başarılı olabilmek için çocuğu tanımanın esas olduğu, bunun da ancak öğretmen veli işbirliği ile sağlanılabileceği belirtildi. Evde çıkabilecek herhangi bir problemin mutlaka öğretmene iletilmesi istendi. Veli toplantıları dışında da problemli çocukların velilerinin çağrılarak birebir görüşülmesine karar verildi.

Veliler; ” Okulda veli toplantısı var diye davetiye gelince  yine para toplayacaklar diyorduk. Bu günkü toplantıda Okul Müdürü Abdullah Seçkin , biz sizden maddi bir destek istemiyoruz, biz sizden çocuklarınıza  sahip çıkmanızı istiyoruz  sözleri bizleri çok etkiledi.Bu toplantı bizleri  okul ile birleştirdi.” dediler.

Bayanların daha fazla olduğu toplantıda sorunlar enine boyuna konuşuldu. Toplantı sonrası  veliler çocuklarının başarı durumu hakkında  öğretmenlerden bire bir bilgi aldı.

_MG_9068 _MG_9069 _MG_9070 _MG_9071 _MG_9072 _MG_9073 _MG_9074 _MG_9075 _MG_9076 _MG_9077 IMG_9078 IMG_9079 IMG_9080 IMG_9081 IMG_9083

Yorum Ekle