Bursalı Ailesi Yad Edildi

Genelde İlçemize bir çok bina yapılmasında ve eğitim yardımlarında, özelde Taşova İmam Hatip Ortaokulu binası yapılmasında büyük bir vefa örneği gösteren İlçemizin değerli iş adamı Fuat Bursalı ve ailesi yad edildi.

Önce, Taşova İmam Hatipliler Derneği (TAŞİMDER) Başkanı Hüseyin Aytaş, Başkan Yardımcısı ve Taşova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ömer Sayar ve Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kemal Vehbi Onay ile birlikte Bursa’da iş hayatına devam eden Fuat Bursalı ziyaret edildi.

TAŞİMDER Başkanı Hüseyin Aytaş, bu ziyareti “Taşova İmam Hatip Lisesi” adı altında Taşova İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi Mezunlarının whatsapp grubunda;

“Yönetim kurulu üyelerimizle birlikte İmam Hatip Ortaokulu binamızı yapan, ilçemizin değerli iş adamı Fuat Bursalı’ya Taşimder adına bir teşekkür ve tanışma ziyaretinde bulunduk. İş adamımız Sayın Fuat Bursalı beyin sıcak, samimi karşılaması ve hoş sohbeti bizleri memnun etti. Biz de kendisine, derneğimiz ve yönetim kurulu üyelerimiz, imam hatip camiası adına teşekkürlerimizi ilettik, kendisinin imam hatip okullarımız için desteklerini esirgememesi bizleri onurlandırmıştır, memnun etmiştir. Kendisinden, ailesinden Allah razı olsun, işlerine bereket versin, orta okulumuza adını taşıyan merhume Emine Bursalı hanım efendiye, Rabbimizden cc rahmet diliyoruz.” diye paylaştı.

Sonra, bu paylaşım üzerine grubun saygın üyesi İmam Hatip Lisesinde uzun yıllar görev yapmış, bir çok öğrenci yetiştirmiş emekli öğretmen Osman Kazancı, gruba Fuat Bursalı’nın merhum anne – babası ve diğer ölmüşleri için Hatim düzenlenmesini teklif etti.

Taşova İmam Hatip mezunları tarafından yerine getirilen Kur’an-ı Kerim’in tamamının okunmasından sonra, Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından, 25/11/2021 Perşembe akşamı, Merkez Caminde hatim ve mevlit programı düzenlendi.

TAŞİMDER Başkanı Hüseyin Aytaş mevlit programı sonrası emeği geçen herkese teşekkür ederek Bursalı ailesini hayırla yad ettiklerini belirten bir konuşma yaptı, merhume Emine Bursalı ablamıza ve eşleri merhum Süleyman Bursalı ağabeyimize duacıyız, mekanları Cennet olsun, dedi.

TAŞİMDER İş adamı Fuat Bursalı’yı ziyaret etti.
Taşova İmam Hatiplilerin whatsapp grubunda hatim organizesi
Merkez Cami Hatim Duası ve Mevlit Programı

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberKADES uygulaması tanıtıldı
Sonraki haberTÜKETİM TOPLUMU
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581