Ameliyatsız Basur Tedavisi

Basur, yani hemoroid makat çevresinde varislere benzer şekilde ve biraz daha yukarısı olan rektumun alt kısmında şişmiş damarlarla karakterizedir.

Basurun neden oluştuğu ile ilgili kesin bir neden gösterilememektedir. Bu rahatsızlığın en yaygın belirtileri anüs etrafında şiddetli kaşıntı ve rahatsızlık, bu bölgede yumru ve şişlik, oturunca ağrı ve de dışkıda kan gibi çeşitli belirtileri vardır.

Basurdan kurtulabilmek için insanların ilk aklına gelen çözüm ameliyatla tedavi olmaktır. Son yıllarda tıptaki yaşanan gelişmeler doğrultusunda ameliyatsız çözümlerde sunulmaktadır.

Basur tedavisi için ameliyatsız yöntemi tercih edebileceğiniz bir sağlık kuruluşu olan CLIMED’i tercih edebilirsiniz. 2002 yılından itibaren hizmet vermeye başlayan CLIMED’in İstanbul’da şubeleri bulunmaktadır.

CLIMED, İstanbul’da 2020 yılı itibariyle beş şubede hizmet vermektedir. Bu şubelerin üçü Avrupa yakasında olmak üzere iki tanesi de Anadolu yakasında bulunmaktadır.

Şube adları şu şekildedir: Nişantaşı, Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy ve Pendik. Hemoroid tedavisi dışında da bir konuda tedavi hizmetleri sunuyorlar.

Ameliyatla basur tedavisi olanlar bunun için anestezi yöntemi ile uyutulur ve ameliyatın ardından da duruma göre hastane en az bir gece müşahede altında tutulurlardı. Bunun sonrasında normal hayata dönüş yani sağlıklı hale gelmek için bazı durumlarda çok uzun sürebilir ve bu dönemde ciddi ağrılarda yaşanabiliyordu.

Gelişen teknolojilerle beraber klasik basur tedavisinden farklı ameliyatsız çözümler ortaya konabilmiştir. Bu teknolojilere kullanılan yöntemlere göre çeşitli adlarla anılmaktadır. infrared coagulation, neo laser, lazer ve rabl band ligasyon.

Bu ameliyatsız basur teknikleri sayesinde hasta bıçak altında yatmadan bu sıkıntıdan kurtulma imkanına kavuştu. CLIMED ameliyatsız basur tedavisi için başvurabileceğiniz bir merkezdir.

Saydığımız tedavi yöntemlerinden şu an en yaygın kullanılanlardan bir tanesi hemoroidi lastikle boğma yöntemidir. Bu işlem sonrasında ihtiyaca ve talebe göre lazer tedavisi de uygulanmaktadır.

Detaylı bilgi için: (0537) 839 99 99

Yorum Ekle