Amasya İtimat

AMASYA İZCİLERİ BORABOY’DA KIŞ KAMPI YAPTI

Amasya  İzcilik  ve Doğa Sporları Kulübü   izcileri  ilçemizin güzide mesire yeri Boraboy  Gölünde  üç günlük kış kampı  yaptı.

İzciler 16-18 Şubat 2018  tarihleri arasında  3 gün iki gecelik kamp çerçevesinde Boraboy Gölü tesislerinde  kaldı, kamplarda  temel eğitim alan çocuklara, milli bilinçle yetiştiriliyor ve öz güven aşılanıyor. Geceyi kır evlerinde  geçiren çocuklar, ateş yakarak ısınıyor ve doğal yaşamda nasıl hayatta kalabilecekleri konusunda eğitim alıyorlar.

Amasya  İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Yıldıray  Döğücü; kamp devam ettiği sürece eğitimlerin sürdüğünü söyledi. Çocukların izcilik eğitimlerinin yanı sıra farklı aktivitelere de katıldığını anlatan Döğücü ; ” Burada yaptığımız üç günlük kış kampı  planlandığı şekilde devam etti. Kampımızdaki  30 izci içerisinde özel eğitim alan izciler de var. Bu izciler diğer arkadaşları ile kaynaşıyor, dostluk bağları yanı sıra öz güven de kazanıyorlar. Ailenin ve okulun verdiklerine ek olarak  biz de izciliğin amaç ve ilkelerini uygulamalı olarak burada veriyoruz.” dedi.

Düzenlenen üç günlük kamp sonunda izciler, 18 Şubat 2018 Pazar saat 17.30 kamptan ayrıldılar.

Yorum Ekle