CHP’den AFRİN KONUSUNDA AÇIKLAMA

Cumhuriyet Halk Partisi Taşova İlçe Örgütü 30 gündür süren “Zeytin Dalı Operasyonu” konusunda bir açıklama yaptı.

Basın açıklaması aynen şöyle: “2003’de ABD tarafından ortaya atılan daha sonra da AB (Avrupa Birliği) tarafından da desteklenen BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) temelde ABD ve AB’nin güvenliğini ve bölgedeki çıkarlarını korumayı hedefleyen bir proje olarak uygulamaya kondu. Bu çerçevede Arap Baharı olarak adlandırılan Kuzey Afrika’daki ülkelerde ABD ve AB destekli isyanlar çıkarıldı. AKP iktidarı lideri BOP Eş Başkanı olarak bu projeyi destekledi. Bu proje kapsamında Suriye iç isyanı AKP tarafından desteklenerek Suriye ‘nin bugünkü duruma düşmesine katkı sağlanmış oldu. Bu sebeplerle 911 km. Suriye sınırımız PKK, PYD terör örgütünün kontröluna geçmiştir. Suriye’deki iç savaş ABD ve Rusya’nın bölgeye yerleşmesini sağlamıştır.

Sonuç  itibarı ile ülkemiz için güney sınırımızda PKK-PYD terör örgütünden kaynaklanan beka sorunu ortaya çıkmış, bu sebeple “Firat Kalkanı ve Zeytin Dalı, (Afrin) operasyonlarını düzenleme gereği ortaya çıkmıştır” Böylece Emevi camiinde namaz kılma hayali  ile başlayan Suriye politikası şehitlerimizin cenaze namazının kılınmasına sebep olmuştur.

Biz CHP olarak devletimizin dolayısı ile kahraman ordumuzun kayıtsız şartsız yanındayız. Zeytin Dalı harekatını destekliyoruz. Bu vesile ile operasyonlarda şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar , ailelerine ve milletimize sabır diliyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü

Yorum Ekle