7 YAŞINDA KIZIMIZIN ÖLÜMÜ YASA BOĞDU!.

Amasya’da boğaz ağrısı şikayetiyle önce çocuk servisi bulunan semt polikliniğinin acil servisine götürülen aslen ilçemiz Alpaslan beldesinden Emekli Öğretmen Hasan Kıymet’in 7 yaşındaki torunu Melis Kıymet hayatını kaybetti. 

Boğaz ağrısı dolayısıyla öğretmen babası Çağlar Kıymet ilkokul 2. sınıf öğrencisi kızını Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kadir Çakı Semt Polikliniğine götürdü. Küçük Melis  burada uygulanan tedavinin ardından rahatsızlandı.

Durumu ağırlaşan Melis, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken, Öğretmen anne Nuran Zehra Kıymet ve Öğretmen baba Çağlar Kıymet evlatlarıın ölüm haberi genç anne ve babayı sarstı.

Amasya Valiliği adli ve idari soruşturma başlatıldığını açıklarken, şu ifadelere yer verildi:

“30 Aralık 2022 günü Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kadir Çakı Semt Polikliniği’nde yaşanan bir olayda 7 yaşındaki çocuğumuzun yapılan tıbbi müdahale sonrası hayatını kaybettiği iddia edilmiştir. Yaşanan şüpheli ölüm olayı ile ilgili olarak Amasya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmış olup, konunun araştırılması için Valiliğimizin talimatıyla idari soruşturma da başlatılmıştır. Vefat eden çocuğumuza Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.”

Biz de Hasan hocamıza ve eğitimci anne-babaya,tümyakınlarına baş sağlığı ve sabırlar  diliyoruz

 

Yorum Ekle