48 yıllık fotografın hikayesi: O Köprünün altından sular, üstünden adamlar geçti…

Ahmet Özdemir

Emekli Banka Müdürü

Adalet Partisinden istifa ederek Demokratik Partiyi kurarak Genel Başkan olan Ferruh Bozbeyli’nin partiyi yeni kurduğu günler.

Fotoğraf, o dönem ilçenin tek köprüsü olan Adnan Menderes köprüsü üzerinde çekilmiş. Kareli gömlekli Babam İsmail Özdemir, Necati Konyar, Rifat Güven, Ekrem Özgür.
Diğerleri Demokratik partinin yetkilileri 1973 yılında Babam Tekelde çalışan Arkadaşlarıyla köye yaya giderken Adalet partilileri bunlara durmadan geçerler. Babam ve arkadaşları da, ”Nasıl olur, biz Adalet Partili değil miyiz? Bunlar bize hiç bakmadan geçti.” derler ve kızarlar ve Demokratik partiye geçmeye karar verirler aynı ekip o gün köye çıkarlar
Bunu duyan AP Yönetimi Amcam Koca Muhtar Refail (Mefail) Özdemir’e ”Bu nasıl olur bizim adamlarımız demokratik partiye nasıl  geçer” derler. Rahmetli amcamda ”Ben hallederim” der ve bu olay 3-4 ay sürer ve tekrar Adalet Partisine geçerler.

(Fotoğraftaki simaların Taşovalı olanların isimlerinin belirlenmesine katkı sağlayan İl Genel Meclisi eski üyesi Gönül Hayati Özkan’a teşekkür ederiz.)

Yorum Ekle