YAKUP YAVRU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

0

Tiyatro, Sinema ve dizi film oyuncusu Yakup Yavru, 26 Eylül 2018 Çarşamba günü Amasya Fatih camiinde ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından beş ay önce Tekirdede mezarlığında yaptırdığı mezarına defnedildi.

Uluslararası Adana Film Festivali’nin açılış ve Yaşam Boyu Başarı ve Onur Ödülleri törenine katılan ünlü sanatçı Yakup Yavru, törenin ardından dinlenmek için geçtiği oteldeki odasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti. Sanatçı Yavru için 25 Eylül Salı günü Adana’da yapılan törenin ardından Amasya’ya gönderilmişti. Sanatçının cenazesi, 26 Eylül Çarşamba günü Amasya Şerefeddin Sabuncuoğlu Eğitim ve Araştırma hastanesi morgundan Fatih camii avlusuna getirildi.
Reklam filmlerinde de oynayan Yakup Yavru’nun cenaze törenine Vali Dr. Osman Varol, Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Tokat milletvekili Kadim Durmaz, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, gazetemiz Baş yazarı Naci Konyar, sevenleri katıldı. Cenazeye katılımın az olması vefasızlık olarak nitelendirilirken, 25. Adana Film Festivalinde hak ettiği ödülü oğlu Yağız Yavru’ya verildi.
Merhum Yakup Yavru’ya Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve sanat camiasına baş sağlığı dileriz.

Yorum Ekle