Taşova’da 4 Okula Beyaz Bayrak Verildi

0

 

 

İlçemizde dört okula beyaz bayrak bir okula da Beslenme dostu sertifikası verildi.

Amasya İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul” projesi kapsamında sertifika almaya hak kazanan okullara sertifikaları Süleyman Bursalı Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde düzenlenen törenle verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer törende yaptığı konuşmada; “Çocuklarımız fiziki, biyolojik ve sosyal çevreden önemli boyutlarda etkilenen büyük bir grubu oluşturuyor. Anaokulundan lise son sınıfa kadar eğitimin içinde olan çocuklarımız hayatlarının belirli bir kısmını okullarda geçirdiğinden; okul içi ve çevresinde olumsuz yönde öğrencilerimizi etkileyebilen etmenlerin artması çeşitli sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden oluyor.Çocuklarımızı eğitirken daha temiz ortamlarda ve hijyen kurallara dikkat edeceğiz. Biz tüm okullarımızın Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul programlarına katılmalarını hedefliyoruz. Bu hedefimizi gerçekleştirmede emek veren tüm personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Tümer, Sağlık Grup Başkanı Dr.Yeliz Üstün ve Taşova Devlet Hastanesi Müdürü İsa Akgün tarafından Süleyman Bursalı Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi, Atatürk Ortaokulu, Çaydibi Ortaokulu ve Cumhuriyet İlkokuluna beyaz bayrak, Şehit İdris Bolat Anadolu Lisesine ise  beslenme dostu sertifikası verildi.

Yorum Ekle