Taşova İHH’dan Suriye’ye Un Yardımı

0

 

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Taşova Temsilciliği tarafından İdlip, Azez ve Halep için başlatılan un yardımı kampanyasında toplanan bir tır dolusu un düzenlenen tören ve yapılan duanın ardından yola çıktı.

12 Ocak 2018 Cuma günü Merkez Çarşı camii önünde Cuma namazı sonrası yapıyan Törende konuşan İHH Taşova temsilcisi Ömer Sayar kampanyaya destek veren Taşova halkına ve özellikle öğrencilere teşekkür etti.

Sayar “Taşova İHH olarak Suriye halkının yanında olduğumuzu yaptığımız  yardım ve desteklerle göstermiş olduk. Suriye halkının haklı kıyamına olan kesintisiz manevi desteğimizin yanında ,bu desteğimizi maddi anlamda da ortaya koymak ve Suriye içinde savaş mağduru halkın insani yardım ihtiyaçlarını gidermek için Amasya ve bağlı şubeler STK’lar ,sendikalar,Belediyeler ve kurumlar ve gönüllüleri ile gerçekleştirdiğimiz yardım organizasyonları vasıtası ile şu ana kadar 69 tır insani yardım malzemesi ile Suriye halkının yaralarına karınca kararınca merhem olmaya gayret gösterdik” dedi.

Yardım tırı yapılan duanın ardından Suriye’ye gitmek üzere yola çıktı.

 

Yorum Ekle