Şehit Polislerin Mezarları Ziyaret Edildi

0

 

İlçemiz Uluköy köyünde bulunan  şehit polis memuru Ömer Kesim ve Şehit Komiser Mustafa Düzgün mezarları başında anıldı.

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Şehidim Seninleyiz” projesi kapsamında 20 Şubat 2018 Salı günü Ballıdere Ömer Saray ve Uluköy Şehit Komiser Mustafa Düzgün Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri şehit polis Kesim’i Uluköy köyünde bulunan mezarını ve aynı köyde yaşayan babası Osman ve Annesi Fadime Kesim ile Erbaa ilçesinde yaşayan eşi Gülcan Kesim ziyaret ettiler.

Şehit polis memuru Düzgün’ün ve  Kesim’in  mezarları başında Kuran-ı Kerim okunarak dualar edildi ve öğrenciler tarafından şehitlere yazılan mektuplar okundu.

Şehitlerimizi ve ailelerimizi ziyaret ederek onların yanında olduklarını göstermek istediklerini  belirten Ballıdere Ömer Saray Ortaokulu Müdürü Yalçın Özcan; “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından başlatılan Şehidim Seninleyiz projsi kapsamında bugün Uluköy köyümüzde bulunan Şehit Polis    Ömer Kesim ve Şehit Komiser Mustafa Düzgün’ü mezarları başında ziyaret ettik. Amacımız hem şehirlerimizin geride bıraktıklarını unutmamak ve aynı zamanda ise öğrencilerimize milli ve manevi değerleri kazandırmaktır. Hedefimiz bu tür ziyaretleri sık sık gerçekleştirmektir” dedi.

Var oluş sebebimiz şehitlerimizin ödediği bedellerdir diyen Şehit Komiser Mustafa Düzgün Ortaokulu Müdürü Erol Gökçe; “Asıl amacımız şehitlerimizin yakınlarına onları yalnız olmadıklarını hissettirmek ve yanlarında olduğumuz göstermektir. Şehidimizin makamı kesinlikle cennettir.Allah geride kalanlara sağlık ve sıhhat versin” dedi.

 

Yorum Ekle