MHP Samsun milletvekili Erhan Usta, Ayvacık yolunu TBMM’de dile getirdi

0

13 yıldır bitirilemeyen Alpaslan Ayvacık devlet karayolu gündemdeki yerini koruyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun milletvekili ve MHP Gurup Başkan  Vekili Erhan Usta Mecliste 2018 yılı bütçe görüşmeleri devam ederken, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın Meclis’te olduğu oturumda Ayvacık-Taşova- Erbaa yolunu gündeme getiren Usta, “Bu grup yolu Samsun’da önemli bir konu, yaklaşık on yıl önce ihale edilmiş bir yol fakat on yıldır hemen hemen yapılan hiçbir şey yok. Ben yerinde de gördüm, bir kısım toprak çalışması yapılmış ancak oraya kaç tane taşeron geldiyse hepsi bırakıp gitmiş, orada bir sıkıntı var. Bölgede konuşulan dedikodulara göre, doğrudur, yanlıştır, onu bilemem ancak zamanın bir bölge müdürünün oğlu almış her hâlde bu ihaleyi fakat on yıldır iş bitmiyor Sayın Bakan.” dedi.

Ulaştırma Bakanı Arslan’a talebini ileten Usta, “Sizden istirhamımız bu olaya bir el atmanız çünkü bölgemiz açısından önemli. Orası zaten sefaletin yaşandığı bir yer, Ayvacık’tan Taşova’ya, Erbaa’ya bağlantının kurulması her tarafın gelişmesi açısından çok önemli. Konuyla ilgilenmenizi, artık olmuyorsa bu iş bu ihalenin iptal edilip yeni bir ihale yapılarak işin bitirilmesi yönünde bir adım atılmasını sizden talep ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Amasya milletvekillerinin gündeme getirmediği bu konuyu meclise taşıdığı için Samsun milletvekili Erhan Usta’ya teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Yorum Ekle