İmam Hatip Lisesi Öğretmenlerinden İHH Katarakt Ameliyatı Projesine Destek

0

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından Afrika’da başlatılan Katarakt Ameliyatları Projesine Taşova Şehit Bekir Özdemir Anadolu Lisesi öğretmenleri kendi aralarında topladığı bin 500 lira ile destek oldu.

Topladıkları parayı Amasya İHH temsilcisi Serdar Benli’ye teslim eden okul Müdürü Kemal Vehbi Onay; “Öğretmen arkadaşlarımızla İHH’nın başlattığı Afrika’da katarakt ameliyatı projesine katkıda bulunmak istedik. Aramızda bin 500 lira para topladık ve topladığımız bu miktarla inşallah beş kişinin derdine çare olacağız. İHH bizim için önemli bir yardım kuruluşudur dualarımız her zaman onlarladır. Bundan sonrada yapacakları kampanyalara gücümüz ölçüsünde destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Duyarlılıklarından dolayı öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum diyen İHH Amasya şube Başkanı Serdar Benli: “İHH Amasya şubesi olarak Ramazan ayı sonuna kadar bin kişiye katarakt ameliyatı yaptırmayı hedefliyoruz. Yardım vakıflarının en önemli özelliği şeffaf ve güvenilir olmasıdır. Bize güvendikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Ekle