YKS SÜRECİ KONUSUNDA ÇAKIRSU KÖYÜNDE ÇALIŞMA

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliğince finansmanı sağlanan IPARD Programı kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Yerel Kalkınma Stratejilerinin Hazırlanmasına Teknik Destek Projesi” çerçevesinde Amasya, Ankara, Çanakkale, Çorum, Denizli, Erzurum, Diyarbakır, Kastamonu, Manisa, Ordu, Samsun ve Şanlıurfa olmak üzere 12 ilde uygulanan  ve içlerinde ilçemiz Taşova’nın da bulunduğu 25 YEG Derneğinin Yerel Kalkınma Strateji planı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Taşova Yerel Kalkınma Stratejisi Hazırlama ekibinden YEG Derneği Başkan Yardımcısı Yusuf  Yücel, dernek Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Günaydın’ın bu seferki durağı Çakırsu (Yonnus) köyü oldu.

Çakırsu köyü Muhtarı Ali Yıldız ve köyden kalabalık bir vatandaş topluluğunun katıldığı toplantıda hazır bulunan katılımcılara anket formları dağıtıldı. Konu ile ilgili Ahmet Günaydın, YEG’in kuruluş yapısını, gayesini açıklarken, Yusuf Yücel YKS sürecini anlattı. Söz alan söz alan Muhtar Yıldız, bir çok köyde olmayan çok güzel bir meydanlarının bulunduğunu ve meydan düzenlenmesi istediklerini, köylerinin manevi mimarı Yunus Baba türbesi ile ilgili bir çalışma yapılmasını istedi.  Daha sonra söz alan köy halkı köyden kente göçün azaltılması konusunda isteklerini bildirdiler.

Yorum Ekle