Amasya İtimat

Yesevi Hareketi Derneği hizmet binasının açılışı yapıldı.

Depreme yapılan yardımlar Yesevi Hareketi tarafından ödüllendirildi.
6 Şubat 2023 Pazartesi günü 10 ilimizi derinden etkileyen büyük felakette bütün ülke olarak yardımlaşma ve dayanışma örneği gösterildi.

 

Gerek arama kurtarma ekipleri gerekse yardımların organizesi ve deprem sonrası psikososyal destek alanında bölgede hizmet eden Yesevi hareketi yöneticileri ve gönüllülerine 09.09.2023 günü Amasya Çırağan düğün salonunda sabah kahvaltısı düzenlenerek ödülleri takdim edildi.

 

Ödül töreninde Yesevi Hareketi Derneği kurucusu ve Genel Başkanı Mahmut Cömert, Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Muammer Tufanoğlu, Yesevi Hareketi Arama Kurtarma Karadeniz Bölge Başkanı Mustafa Bayoğlu, Yesevi Hareketi Amasya İl Başkanı Engin Keşoğlu, Yesevi Hareketi Genel istişare kurulu üyesi Doç. Dr. Abdülhamit Budak, Amasya Gençlik Hizmetleri Müdürü Şahin Gümüş ve Yesevi Hareketi gönüllüleri katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Ödül töreninde Yesevi Hareketi Samsun eski Başkanı ve deprem bölgesinde depremin ilk gününden itibaren arama kurtarma çalışmalarına katılan ve daha sonrasında psikodestek çalışmalarında bulunan İlçemizin Tekke beldesinden Mehmet Sami Kutluhan Taşova’nın ödülünü yine dernek gönüllüsü Ahmet Taşova aldı. Yesevi Derneği Kadın Kolları gönüllüsü yine ilçemizin Tekke köyünden rahmetli Adil Doğan’ın kızı Semra Doğan hanımefendinin depremde Yesevi Hareketi gönüllüsü olarak Kahramanmaraş’ta uzun süre kalarak bölgede psikodestek çalışmalarına katılmış olup, törenle kendilerine Teşekkür Belgesi takdim edildi.

 

Ödül töreninin ardından Amasya Hızırpaşa mahallesinde Amasya Yesevi Hareketi Derneğinin hizmet binasının açılışı yapıldı.

Yorum Ekle