YENİ VALİ MUSTAFA MASATLI KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası Resmi Gazete’de yayımlanan  Valiler Kararnamesi  yürürlüğe girdi. Kararnameye göre;  Amasya Valisi  Dr. Osman Varol, Ağrı Valisi olarak atanırken, Ardahan Valisi Mustafa Masatlı ilimiz Valiliğine atandı.

BİYOGRAFİSİ:
26 Kasım 1969’da Sungurlu’da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ankara ve Sungurlu’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Cumhuriyet Üniversitesi Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yapan Masatlı,
ilk göreve 1994 yılında Tokat Kaymakam adayı olarak başladı. 8 ay süre ile İngiltere’de bulundu. Küre (Kastamonu) ve Yapraklı (Çankırı) Kaymakam Veki
lliği, Ulaş (Sivas), Bahçesaray (Van), Demre (Antalya), Alaçam (Samsun), Gerede (Bolu) Kaymakamlıkları, Tekirdağ Vali Yardımcılığı ve Tekirdağ İl Özel İdare Genel Sekreterliği, Kayseri Vali Yardımcılığı, Bursa Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.
26.12.2018 tarihli ve 2018/260 sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile Ardahan Valisi olarak atanan Masatlı, son Valiler kararnamesi ile Amasya Valisi oldu. Yurtiçi ve yurtdışı çok sayıda seminer ve çalışmalarda bulundu. İyi derece de İngilizce bilmekte olup, evli ve 3 evlat babasıdır.

Yorum Ekle