BAŞKAN ÖZTÜRK, 3 BAKANI ZİYARET ETTİ

Belediye Başkanı Bayram Öztürk 2 günlük Ankara ziyaretini tamamladı.

Ziyaret kapsamında, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret eden Başkan Öztürk, Taşova giriş köprüsü ve Sanayi köprüsü arasında 15 Temmuz Şehitler parkı yapılması düşünülen 24 dönümlük alana Millet Bahçesi yapılması ile ilgili paylaşımlarda bulundu.

Ankara programı çerçevesinde ikinci ziyaret; Vali Dr. Osman Varol, Ak Parti milletvekilleri Levent Karahocagil ve Hasan Çilez, Amasya İl Genel Meclis Başkanı Zeki Eraslan, Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok ve Ziyaret Belediye Başkanı Mehmet Uyanık ile beraber, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ziyaret edildi. Taşova’ya yapılacak yatırımlar ve covid 19 nedeni ile gündemden düşen ve ilçemizin uzun süredir beklediği Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Kurulması ile ilgili talep Bakan Varank’a iletildi.

Heyet; Tarım ve Orman Bakanı  Dr. Bekir Pakdemirli’yi ziyaretinde ilçemizdeki tarımsal üretimi ve gerçekleştirilecek projeleri istişare ederken, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı da ziyaret edildi.

Başkan Öztürk yaptığı açıklamada; ”Ankara’daki iki günlük yoğun gündemli ve ilçemizin geleceğini doğrudan ilgilendiren önemli konularla ilgili Sn.Tarım ve Orman Bakanımızı, Sn.Sanayi ve Teknoloji Bakanımızı, Sn.Çevre ve Şehircilik Bakanımızı ve Sn. Milli Eğitim Bakan Yardımcımızı ziyaret programımızda, kendi yoğun iş programlarını bir kenara bırakarak heyetimizde yer alan ve rehberlik eden başta Valimiz Sn. Dr. Osman Varol’a, Milletvekillerimiz Sn.Levent Karahocagil ve Sn.Hasan Çilez’e, İl Başkanımız Sn.Mehmet Akif Kesmekaya’ya, İl Genel Meclis Başkanımız Sn.Zeki Eraslan’a ve heyetimize eşlik eden Suluova Belediye Başkanımız Sn.Fatih Üçok ve Ziyaret Belediye Başkanımız Sn.Mehmet Uyanık’a teşekkür ediyor, hürmet ve muhabbetlerimi arz ediyorum. Bu ziyaretlerin sonucunda ilçemize kazandırılan ve önümüzdeki süreçte ayrıntıları ile paylaşacağımız plan ve projelerimizin ilçemiz ve halkımız için hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

Yorum Ekle