Yeni Taşova Gazetesi Tarih:25 Temmuz 2003 Cuma Sayı:1892

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:25 Temmuz 2003 Cuma Sayı:1892

Diş Ünitesine Süleyman Bursalı’nın adı verilecek.

Fuat Bursalı’dan örnek davranış

1973-1977 döneminde ilçemizde Belediye Başkanı olarak görev yapan Süleyman Bursalı’nın oğlu, Bursa’da ikamet eden iş adamı Fuat Bursalı tarafından ilçemiz Devlet Hastanesine 6500 Euro bağış yapıldı. Bağış karşılığı Devlet Hastanesi Diş Ünitesine kavuşacak.

Taşova Eğitim ve Sosyal Kalkındırma Vakfı’na da her ay öğrencilere karşılıksız burs verilmek üzere aylık 500 milyon lira bağış veren hayırsever işadamımız Fuat Bursalı’yı bu örnek davranışlarından dolayı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Belediye şehir içi servis Düzenliyor

Yedi mahallesi bulunan ilçemizde özellikle Devlet Hastanesi’nin hizmete girmesi ile ihtiyaç olarak hissedilen şehir içi minibüs seferleri 23 Temmuz 2003 Pazartesi gününden itibaren başlıyor.

Özel Halk Minibüsü servisinin kalkış noktası Tekel önünden olup, yol güzergahı şöyle; Sanayi Sitesi ve Devlet Hastanesi, Sağlık Ocağı, Yeni Mahalle ve Çarşı içi.

Hükümet Konağı Bahçesi güzelleşiyor

İç tadilatı geçtiğimiz yıl Tuna İnşaat Temizlik Ltd. Şti. Tarafından yapılan Hükümet Konağının dış cephe boya ve taş desenli görüntüsü ile yeni bir bina görüntüsüne kavuştu.

Kaymakam Mustafa Çit’in gayretleri ile Hükümet Konağı bahçesi 2 aylık çalışma sonucu son derece güzel bir görünüme sahip oldu.

Merkez Çarşı Camiinin şadırvanı yıkılarak küçükte olsa bir meydana kavuşan ilçemizin daha güzel bir hale gelmesi için çalışmalar sürüyor.

Çakırsu köyü şenlikleri 9-10 Ağustos’ta

İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen Çakırsu (Yonnus) köyü şenliklerinin ikincisi 9-10 Ağustos 2003 Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak.

Çakırsu yaylasında yapılacak şenliklerde; Türk Sanat Müziği sanatçısı Nuri Yücel bir konser verecek.

Gökpınar köyü yolu asfaltlandı

İlçemize bağlı Gökpınar (Horosu) köyü asfalt çalışmaları tamamlandı.

Geçtiğimiz yıl başlayan asfalt çalışmaları havaların soğuması nedeni ile yarım kalmıştı.

Böylece 10 kasaba ve 48 köyden Karlık, Yeşiltepe ve Çalkaya köyü dışındaki tüm merkezlerin asfaltlanma işlemleri bitmiş oldu.

Asfaltsız köylerimiz olan Karlık, Yeşiltepe , Çalkaya ve Gökpınar köyü ile balığıyla meşhur Samsun Ayvacık ilçesine bağlı Sofualan köyü Aşağı Gökdere arasındaki 3 kilometre stabilize yolunda asfalt yapılmasını temenni ediyor, ilçemizde yoğun asfaltlama çalışması yapan Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü yetkilileri ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyoruz.

PTT’nin hizmet ağı Genişliyor

Havale işlemlerini Havale Servislerinden diğer havale işlemleri yapan bankalara göre daha cüzi bir rakamla ve on-line olarak yapılabildiği gibi, posta çeki hesabı açtırarak ve parasal işlem yapmakta olduğunuz kişilerin posta çeki hesabı açtırmalarını tavsiye ederek havale işlemlerinizi en kısa sürede ücret-siz veya on-line olmasını isterseniz çok cüzi bir miktar ile gerçekleşebiliyor.

Ayrıca Türk Telekom, Telsim, Aycell, Aria telefon fatura tahsilatı ve kontör yükleme kart satışları müdürlüklerde yapılmakta olup, yurt içi ve yurt dışına gönderebileceğiniz paketleri PTT kanalı ile koli servisinden cüzi bir fiyatla güvenli olarak gönderilebiliyor.

 Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

Yorum Ekle