Yeni Taşova Gazetesi Tarih:19 Nisan 2002 Cuma Sayı:1829

Taşova Gazetesi başlığı

Tarih:19 Nisan 2002 Cuma
Sayı:1829

Yeni Taşova Gazetesi

Devlet Bakanı Yılmaz Karakoyunlu’ya Ziyaret

Tekel Yaprak Tütün İşletme Müdürlüğünün 2002 yılındaki geçici bayan işçilerin 5 aylık çalışma sürelerinin uzatılması ve işletmenin kapanmaması için TEK Gıda İş ilçemiz temsilciliğinin çalışmaları sürüyor.

TEK Gıda İş Tekel Taşova Temsilcisi Ömer Alpat’ın Milletvekillerine verdiği mektuptan sonra,Hükümeti oluşturan partilerin ilçe temsilcilerinin davet edildiği Devlet Bakanı Yılmaz Karakoyunlu’yu makamında ziyaret 16 Nisan 2002 günü gerçekleştirildi.İlimiz milletvekilleri Adnan Uçaş ve Gönül Saray’ın organize ettiği ziyarette; milletvekilleri Adnan Uçaş ve Gönül Saray,Belediye Başkanı Özgür Özdemir,BaşkanYardımcısı Vehbi Soyal,Tekel Baş Temsilcisi Ömer Alpat ve Bekir Atasoy hazır bulundu.

Olumlu bir hava içerisinde geçen ziyarette, Tekel çalışanları adına Tekel Baş Temsilcisi Ömer Alpat tarafından Tekel’in son durumu ile ilgili bir mektup verildi. Milletvekillerimiz Adnan Uçaş ve Gönül Saray ve Belediye Başkanımız Özgür Özdemir Taşova’da Tekel’in çok önemli bir unsur olduğunu Devlet Bakanı Yılmaz Karakoyunlu’ya anlattılar.

MHP Kongresi 5 Mayısta

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatının olağan genel kurul toplantısı 5 Mayıs 2002 Pazar günü yapılacak.

Saat 13.00’de Belediye Düğün Salonunda başlayacak kongrede yeni yönetim kurulu, İlçe Başkanı ve İl delegelerinin seçimi yapılacak.

TEKVA 4 Yaşında

ENKA Genel Müdür Yardımcısı Özkan Ağış ve Merhum Emekli Öğretmen Halil Yılmaz önderliğinde kurulan Taşova Eğitim ve Sosyal Kalkındırma Vakfı4 yılını geride bıraktı.

22 Nisan 1998 günü kurulan bugüne kadar onlarca öğrencimize karşılıksız burs veren Taşova Eğitim ve Sosyal Kalkındırma Vakfı kuruluşunun 4. yıldönümü dolayısıyla bir program düzenlendi.

TEKVA Kuru Başkanı Özkan Ağış’ın da hazır bulunacağı program, 22 Nisan 2002 Pazartesi günü akşamı saat 19.30’da Öğretmen Evi Salonu’nda yapılacak

Suyumuz Temiz Çıktı

Belediye ve Sağlık Ocağı personelinin iş birliği ile 26 Mart 2002 ilçemize sonucu gelen, su kaynaklarında yapılan incelemelerde sularımız temiz çıktı.

Alınan kimyasal ve bakteriyolojik su numune analizlerinin Samsun Bölge Hıfzısıhha Enstitüsü’nde yapılan analizlerinde içme sularımızın Gıda Maddeleri Tüzüğüne uygun olduğu tesbit edildi.

Sağlık Uygulamaları Beğeniliyor

İlçemiz Belediyesi tarafından 1 Nisan 2002 günü başlatılan temizlik uygulaması takdir topluyor.Evlerden akşam toplanan çöplerle ilçe daha temiz bir görünüme kavuşmuş olup, ilçenin muhtelif yerlerine esnaf reklamlı çöp kutuları yerleştirildi.

Belediye Başkanı Özgür Özdemir “Daha temiz bir çevre ve doğaya kavuşacağımız bu uygulamaya gösterdikleri hassasiyetten dolayı ilçe halkına teşekkür ediyorum” dedi.

Bilgi Yarışmalarını Atatürk İlköğretim Okulu Kazandı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ile her yıl geleneksel olarak yapılan bilgi yarışmasının 1. ve 2. kademesinde Atatürk İlköğretim Okulu şampiyon oldu.

Dün Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Kapalı Spor Salonunda başlayan 1. kademe bilgi yarışmasına katılan 9 okul arasında Atatürk İlköğretim Okulu birinci olurken, Uluköy İlköğretim Okulu ikinci, Aşağı Baraklı İlköğretim Okulu üçüncü oldu.

Saat 13.00’de yapılan 6 okulun katıldığı 2. kademe bilgi yarışmasında birinciliği yine Atatürk İlköğretim Okulu kazanırken, Cumhuriyet İlköğretim Okulu ikinci, Uluköy İlköğretim Okulu ise üçüncü oldu.

Gürsulular Ata’nın Huzurunda

Gürsulular Kalkınma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen Gürsulu İlköğretim Okulu öğrencileri bugün saat 11.00 de Anıtkabir’i ziyaret edecekler.

Program dahilinde Cumhurbaşkanlığı ve TBMM ziyaretleri de gerçekleştirilecek.

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

 

Yorum Ekle