Amasya İtimat

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:18 Nisan 2003 Cuma Sayı:1878

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:18 Nisan 2003 Cuma Sayı:1878

Ulusal Egemenlik Bayramı kutlanıyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 83. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de yapılacak etkinliklerle kutlanacak.

17-24 Nisan 2003 tarihleri arasında yapılacak etkinliklerde sportif faaliyetler, Belediye hoparlöründen şiirler okunacak. 22 Nisan Salı günü ise ilköğretim okulu öğrencileri Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret edecekler.

Bayram töreni 23 Nisan sabahı 8.30’da Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulması ile başlayacak. Saat 9.30’da Pazar yerinde yapılacak programda; günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirler okunacak. Çeşitli gösteri ve folklor oyunlarından sportif ve kültürel faaliyetlerde derece alan öğrencilere ödülleri verilecek. Program tören geçişi ile son bulacak.

Destekliler 5. Dayanışma Gecesi Yarın Akşam

İstanbul Kadıköy İlçesinde faaliyet gösteren Destekliler Sosyal Kalkındırma ve Dayanışma Derneği 19 Nisan 2003 günü akşamı 5. Gelenekse! Dostluk ve Dayanışma gecesi düzenliyor.

Saat 19.00’da Fikirtepe Yalçın Düğün Salonunda başlayacak programla; davetlilerin tanıtımı, Erzincan ve Çorum yöresi sanatçıları ile pop ve arabesk sanatçılarının programı yanısıra çekiliş ve süpriz hediyeler gibi etkinlikler yer alacak.

Gece yemekli olup, assolist olarak hemşehrimiz Gülfadik Özdilek sahne alacak.

Dernek Başkanı Salih Turgut’un dernek çalışmaları ile ilgili açıklaması şöyle:

“Yönetime geldiğim günden bugüne (07.10.2002) derneğimizin ikamet bölgesi İstanbul Anadolu Yakası (Kadıköy) sosyal ve kültürel anlamda ilkleri gerçekleştirmeyi hedefledik. Kadıköy Belediyesi kuruluşu KASDAV’ın önderliğindeki organizasyonlara damgamızı vurmaya çalıştık. I. Geleneksel Futbol Turnuvasının organizasyonunda görev alıp takım olarak katıldık. 25 Mayıs’ta Özgürlük Parkında düzenlenecek Festivale, 4 Haziran’da düzenlenecek Tavla Turnuvasına ve folklor festivaline de katılıp, tanıtım ve tanınma adına Destekliyi güzelliklere taşımak, beraber güzellikleri paylaşmayı hedefliyoruz.”

Taşova Eğitim ve Sosyal Kalkındırma Vakfı 5. Yıldönümünü kutladı

1998 yılı Nisan ayında ENKA Genel Müdür Yardımcısı Özkan Ağış ve emekli öğretnıen merhum Halil Yılmaz’ın katkılarıyla kurulan Taşova Eğitim ve Sosyal kalkındırma Vakfı 5. Yıldönümünü sade bir törenle kutladı.

Vakıf Kurucusu Başkanı Özkan Ağış, Kaymakam Mustafa Çit, Belediye Başkanı Özgür Özdemir, Vakıf Başkanı Mehmet Altun, Vakıf yöneticileri ve öğrenci bursu veren kişi ve kuruluşların hazır bulunduğu Öğretmenevi yemekhanesinde yapılan törende Vakıf Başkanı Mehmet Altun:

“Vakfın bu yıl öğrenci okutmada altın çağını yaşadığını belirterek 44 öğrencimize karşılıksız burs vermemize vesile olan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Vergi Barışı Yasası müracaatlarında son 3 gün

31 Mart 2003 günü sona eren ve Bakanlığın talimatıyla 21 Nisan 2003 tarihine kadar uzatılan Vergi Barışı Yasası müracaatları devarn ediyor.

Bütün yurt genelinde olduğu gibi İlçemiz Vergi Daireside vatandaşların bu yasadan yararlanabilmesi için Cumartesi-Pazar tam gün mesai yapacaklar.

Vergi mükelleflerinin memnun kaldığı Vergi Barışı Yasası’ndan faydalanmayan vatandaşların müracaatlarında son 3 güne girildi.

Meslek Liseleri 2. Kademe Yarışması Yapıldı.

Taşova Sehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Amasya’da yapılan 2002-2003 yılı Meslek Liseleri 2. Kademe Beceri yarışmasında okulu temsil eden Elektronik Bölüm öğrencisi Fatih Demir Amasya İl birincisi oldu.

Gazetemiz adına dereceye giren öğrenci ve öğretmenlerine başarılar dileriz.

Elektrik Borçlarına ödeme kolaylığı

TEDAŞ yönetim kurulu’nun almış olduğu karar gereğince; 31 Aralık 2002 gününe kadar biriken elektrik borçları için ödeme kolaylığı getirildi.

Bu tarihe kadar gecikmiş elektrik borçları bulunan abonelerin gecikme faizleri TEFE oranında düzenlenecek olup, 20 Nisan 2003 gününe kadar TEDAŞ işletme Şefliğine bizzat başvuru yapıp ilk taksitlerini ödemeleri gerekiyor.

 Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.