Amasya İtimat

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:11 Nisan 2003 Cuma Sayı:1877

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:11 Nisan 2003 Cuma Sayı:1877

İyi Yönetimin Geliştirilmesi Toplantısı Yapıldı

Kaymakam Mustafa Çit başkanlığında “İyi Yönetimin Geliştirilmesi” toplantısı yapıldı.

Toplantıda; Emniyet Amir Vekili Baş komiser Adem Yılmaz, Jandarma Komutanı vekili J. Kom. Bcvş. Vedat Engin, Özel İdare Müdürü Muzaffer Saykal, Yazı İşlen Müdürü Bünyamin Şahin, Nüfus Müdür vekili Özcan Yener, Taşıyıcılar Koop. Başkanı Sezai Cingöz, Ahmet Günaydın, Ali Rıza Ağış hazır bulundular.

Resmi kurumların, vatandaşlara daha iyi hizmet sunabilmesi konusunun gündeme geldiği toplantıda trafik konusu ve Yeşilırmak’ın kirliliği konusu gündeme geldi Heyet olarak Durucasu ve Erbaa Kale köyü arasındaki ırmak güzergahının gezilerek yerinde incelenmesi kararlaştırıldı.

Kamil Canlı vefat etti

Aslen DereköyMen olap, ilçemizde taksicilik yapan Kamil Canlı (57) kalp krizi sonucu vefat etti.

6 Nisan 2003 Pazar günü Dereköy’de tarlada çalışırken kalp rahatsızlığı geçiren merhum Samsun’a sevk edilirken yolda vefat etti.

Dertköy’de toprağa verilen merhum Kamil Canlı’ya Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarda başsağlığı dileriz.

Sağlık Ocağı’ndan Ücretsiz Çözüm

7-14 Nisan Dünya Sağlık Haftası dolayısıyla ilçemiz Sağlık Ocağı tarafından Ücretsiz açlık, kan şekeri ve tansiyon ölçümü yapılıyor.

8 Nisan 2002 günü öğleden sonra yapılan ölçümler bugün sona erecek.

Haluk Levent Amasya’da

Amasya Final, Taşova Yeşilırmak, Erbaa Kelkit Dersanelerinin organize ettiği Haluk Levent konseri yarın Amasya’da gerçekleştirilecek.

Konser 12 Nisan 2003 günü Amasya Kapalı Spor Salonunda saat 15.30’da başlayacak olup, konser biletleri Yeşilırmak Dersanesinden temin edilebilecek.

Çaydibi Belediye Başkanı Hakkı Elgün Ziraat Odası üst kurul delegeliğine seçildi.

Geçtiğimiz ay olağan kongresini yapan ilçemiz Ziraat Odası Oda Meclisine seçilen Çaydibi Kasabası Belediye Başkanı Hakkı Elgün Amasya’da yapılan seçimde üst kurul delegeliğine seçildi.

İlimiz genelindeki 6 oda arasında yapılan seçimlerde genel kongrede oy kullanacak üst kurul delegeliğine seçilen Hakkı Elgün’ü kutluyoruz.

10 Nisan Polis Günü Kutlandı

Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 158. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de yapılan etkinliklerle kutlandı.

9 Nisan 2003 Çarşamba günü Emniyet Âmiri vekili Adem Yılmaz tarafından Kaymakam Mustafa Çit makamında ziyaret edildi. Aynı gün Merkez Çarşı Camiinde İkindi namazını müteakip şehid polisler için Mevlid-i Şerif okundu.

Dün Hükümet Konağı Atatürk Anıtına çelenk konulmasından sonra, Emniyet Amirliği’nde tebrikler kabul edildi.

Taşova Lisesi Mezunları Pilav Günü 31 Mayıs’ta

1973 yılından beri 30 yıldır mezun veren Taşova Lisesi ilk kez düzenlenecek bir pilav günü ile bir araya gelecek.

Lise Okul Aile Birliği Başkanı Gül Ahmet Yolaçan; “31 Mayıs 2003 günü yapılacak lise mezunları pilav günü için tüm mezun olanları pilav gününe davet ediyoruz” dedi.

1450 Adet Çam Fidanı Dikildi

Orman Haftası çerçevesinde ilçemiz Kaymakamlığı tarafından 1450 adet çam fidanı dikildi.

İlçemize 2 km uzaklıktaki Çaydibi Gölyeri mevkii Kumocağı karşısındaki 20 dönümlük alanın teraslaması yapılarak 800 adet fıstık çamı dikimi gerçekleştirildi.

8 Nisan 2003 günü yapılan çam dikme törenine Kaymakam Mustafa Çit, daire amirleri, Orman İşletme personeli ve öğrenciler katıldı.

Önümüzdeki yıl teraslanan alanın diğer bölümlerine de fidan dikimi yapılacak.

Yeni Taşova Gazetesi’nden Bir Köşe Yazısı:

Taşovaspor’a Yardım

İlçemizin tek takımı Taşovaspor Amasya’da düzenlenen play-off maçlarında şampiyon olup, ilçemize 5. Amasya Amatör Küme şampiyonluğunu kazandırdı.

Elindeki maddi imkânsızlıklara, yetersizliklere ve kısıtlı kadrosuna rağmen Taşovaspor, yine bu sene de şampiyon oldu. 20 Nisan’da başlayacak olan 3. Lige terfi grup maçlarında Ordu’da ilimizi temsil etme hakkını kazandı ama ilçemizin zengin ve durumu iyi olan esnaf ve iş adamlarından hâlâ çıt yok.

Kaymakamlık ve Belediye Taşovaspor’a yardım ediyor ve grup maçlarında yine yardım edecek ama bu ilçenin esnafları ve önde gelen kişileri iş biraz paraya gelince kaçıveriyorlar.

Bu ilçeden bir çok futbolcu 3. Ligde ve 2. Ligde mücadele etse kötü mü olur? Neden bir Zafer Uysal, bir Ali Kemal Genç, bir Mehmet Uslu, bîr Tayfun Özdemir daha çıkmasın?

Biz ilçemiz gençlerine güveniyoruz, Neden 3. Ligde, 2. Ligde oynamasınlar? Gruplar futbolcunun kendisini göstermesi için en güzel yer, bir çok yazar, gazeteci ve menejer bu maçları izleyecek.

Belki Taşovaspor 3. Lige çıkamayacak ama bir çok futbolcumuz vitrine çıkacak ve profesyonel olma imkânı kazanacak. Bu çorbada herkesin bir tuzu olsun. Taşovaspor’a yardım edelim. Çünkü Taşovaspor bizim tek takımımız.

Kasım Alper ÖZDEMİR

Kaynak: Yeni Taşova Gazetesi

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.