Amasya İtimat

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:04 Nisan 2003 Cuma Sayı:1876

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:04 Nisan 2003 Cuma Sayı:1876

Polis Teşkilatının kuruluşunun 158. yıldönümü kutlanıyor

Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 158. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlanacak.

9 Nisan 2003 günü saat 09.00’da Kaymakam Mustafa Çit makamında ziyaret edilecek. Aynı gün ikindi namazını müteakip Merkez Çarşı Camiinde Polis şehitleri için mevlid-i şerif okunacak .

10 Nisan 2003 günü ise saat 09.45’de Atatürk Anıtına çelenk koyma törenini müteâkip Emniyet Amirliğinde tebrikler kabul edilecek.

Emekli Öğretmen Bahattin Soyal vefat etti

İlçemiz eski Öğretmenevi müdür yardımcılarından emekli öğretmen Bahattin Soyal (53) vefat etti.

28 Mart 2003 Cuma günü Erbaa’da geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden merhum Bahattin Soyal, 29 Mart günü saat 10.30’da Merkez Çarşı Camiinde kılınan cenaze namazı sonrasında Yeni Mahalle kabristanlığında toprağa verildi.

Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Jandarma Trafik’ten eğitim çalışmaları

Jandarma asayiş ve yurt savunmasının dışında sosyal ve kültürel konularda da çalışmalarını sürdürüyor.

İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesine konuşlandırılan Jandarma Trafik yollardaki trafik çalışmalarının yanı sıra ilköğretim çocuklarına yönelik trafik eğitimi de veriyor.

İlçemizde bulunan taşımalı eğitim sistemindeki 10 kasaba ilköğretim okulunda trafik eğitimi ile beraber çocuklara çeşitli hediyeler vererek Jandarma’nın sıcak yönünü de hissettiriyorlar.

Jandarma Trafik; “Ceza kesmek için değil” ilk görev olarak insanlarımızın eğitimine “Ağaç yaşken eğilir” düsturu ile çocuk yaşlarda başlıyor.

Kütüphaneler Haftası kutlandı

Her yıl Mart ayı sonunda kutlanan Kütüphaneler Haftası 31 Mart 2003 günü Halk Eğitim Merkezi salonunda yapılan bir etkinlikle kutlandı.

Şehid Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan etkinlik, İstiklâl Marşı’nın okunması ile başladı. Günle ilgili konuşmalardan sonra slayt gösterisi yapıldı.

İlçe Halk Kütüphanesinin tanıtımından sonra şiirler okunarak program sona erdi.

İlçemizde Kaymakamlık Futbol Turnuvası düzenleniyor.

En son olarak 1998 yılında düzenlenen Kaymakamlık Kupası Futbol Turnuvası beş yıl gibi uzun bir süreden sonra Gençlik İlçe Spor Müdürlüğü tarafından organize ediliyor.

Turnuvada maçlar Taşova Şehir Stadı yanındaki toprak sahada yapılacak, yarı final ve final ise çim sahada oynanacak. Takımlar bir kurum adı altında ya da özel bir isimle katılabilecekler. Turnuvaya katılmak isteyen takımlar 24 Nisan 2003 Perşembe günü mesai saati bitimine kadar Gençlik İlçe Spor Müdürlüğü’ne yapabilirler. Turnuvaya 18 yaşını bitirmiş her vatandaşımız katılabilme hakkına sahip. 30 Nisan 2003 günü başlayacak olan turnuva hakkındaki bilgileri önümüzdeki haftalarda daha detaylı yayınlayacağız.

Kaymakamlık Futbol Turnuvasına halkımızın ilgi göstermesi beklenirken turnuvayı düzenleyen Gençlik İlçe Spor Müdürlüğü ve İlçe Kaymakamlığımıza teşekkürü bir borç bilir, böylesi güzel çalışmaların ilçemizde devamını bekleriz.

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.