Yeni Taşova Gazetesi Tarih:25 Nisan 2003 Cuma Sayı:1879

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:25 Nisan 2003 Cuma Sayı:1879

Ulusal Egemenlik Bayramı kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 83. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de yapılan etkinliklerle kutlandı.
17-24 Nisan 2003 tarihleri arasında yapılan etkinliklerde sportif faaliyetler, Belediye hoparlöründen şiirler okundu. 22 Nisan Salı günü ise ilköğretim okulu öğrencileri Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ettiler.
Bayram töreni 23 Nisan sabahı 8.30’da Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulması ile başladı. Saat 9.30’da Pazar yerinde yapılan programda; günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirler okundu. Çeşitli gösteri ve folklör oyunlarından sonra sportif ve kültürel faaliyetlerde derece alan öğrencilere ödülleri verildi. Program tören geçişi ile son buldu.

Vergi Barışında 50 milyarın üzerinde tahsilat yapıldı

Vergi Barışı Yasasına müracaat ve matrah artırımında ilçemiz Vergi Dairesi mükellefleri yoğun ilgi gösterdi.
826 vergi mükellefi vergi barışından yararlanmak için müracaat ederken, 277 mükellef matrah artırımında bulundu.
Vergi barışı için 238.295.680.000 TL vergi borcu taksitlendirildi. Matrah artırımanda ise 277 mükellefin müracaatı sonunda 337.242. 450.000 TL ek tahakkuk verilmiş olup, vergi barışı ve matrah artırımında 50 milyar üzerinde tahsilat yapıldı.

Jandarma’dan fidan dikimi

İlçe Jandarma Komutanlığı asayişin yanı sıra eğitim, öğrenci bursu ve fidan dikimi çalışmaları yapıyor.
Akınoğlu, Destek, Uluköy ve Esençay kasabalarında bulunan karakol bahçesine çam fidanı dikti. Ayrıca Dörtyol köyü EKO şantiyesi altındaki 20 dönümlük alana şeftali, kayısı ve kiraz olmak üzere 700 fidan dikildi.
Erezyonun önlenmesi ve önümüzdeki yıllarda piknik alanı olarak değerlendirilecek bu çalışmalar çerçevesinde Alpaslan yolu üzeri, eski Karayolları binası çevresi, Esençay kasabasındaki hazine arazisine 800’e yakın fıstık çamı fidanı dikildi.
Jandarma Komutanlığını bu çalışmalarından dolayı kutluyoruz.

İlköğretim 1. Kademe Bilgi Yarışmasını Uluköy İ.Ö Okulu kazandı

2002-2003 eğitim ve öğretim yılı 1. Kademe bilgi yarışmasında 90 puan alan Uluköy İlköğretim Okulu birinci oldu.
Dün Yatılı İlköğretim Bölge Okulu spor salonunda yapılan 5 okulun katıldığı yarışmada 85 puan alan Atatürk İlköğretim Okulu ikinci olurken, Alpaslan İlköğretim Okulu üçüncü oldu.
2. Kademe bilgi yarışması ilçe birincisi olan Ballıdere kasabası, Ballıca İlköğretim Okulu ise ilimizde 5. oldu.

Bekir Yıldırım PANKO BİRLİK Denetleme Kuruluna, Metin Eraslan PANET Yönetim Kuruluna seçildi

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin yapılan genel kurulunda ilçemizden Bekir Yıldırım denetleme kurulu asıl üyeliğine seçildi.
PANKO BİRLİK bünyesindeki PANET yönetim kurulu asıl üyeliğine ise Metin Eraslan seçildi.

Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği ses yarışması düzenliyor

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Türk Halk Müziği dalında gençler arasında bir ses yarışması düzenliyor.
Yarışmaya katılmak isteyen gençler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne müracaat edecekler.
Ses yarışması; 9 Mayıs 2003 Cuma günü saat 19.00’da başlayacak olup, yarışmacılar kendi sazlarıyla yarışmaya katılacaklar.

AK Parti’nin Kongresi Pazar günü

AK Partisi’nin kongresi Pazar günü Taşova Belediye Düğün Salonunda saat 10.00’da yapılacak.

Taşova Lisesi veli toplantısı yapıldı

2002-2003 öğretim yılında 685 öğrencinin eğitim öğretim gördüğü Taşova Lisesi’nin veli toplantısı 19 Nisan 2003 Cumartesi günü Taşova Lisesinde yapıldı.

Lise toplantı salonunda yapılan veli toplantısında eğitimdeki başarının yükseltilmesi konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.

30 yıl sonra buluşuyorlar.

Taşova Lisesi’nin kuruluşundan bugüne kadar mezun olan öğrenciler “Pilav Günü”nde bi araya geliyor

1970-1971 döneminde eğitime başlayan Taşova Lisesi ilk mezunlarını 1973 yılında verdi. Taşova Lisesi Okul Aile Birliği tarafından 1973-1988 yılları arasında mezun olan yaklaşık 1500 öğrencisini bir araya getirmek için “Pilav Günü” düzenledi.

31 Mayıs 2003 Cumartesi günü okul bahçesinde gerçekleştirilecek olan organizasyon için bir de komite oluşturuldu. Her Çarşamba toplanacak olan komite, yurdun dört bir yanına dağılmış olan mezun öğrencilere ulaşarak “Pilav Günü”ne davet edecek. Düzenlenen organizasyonla birlikte yıllardır birbirini göremeyen okul ve sınıf arkadaşlarının hasret giderip, bundan sonraki yıllarda diyalog içerisinde olmaları sağlanacak.

 Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

Yorum Ekle