Amasya İtimat

Yazar Recep Seyhan, Yeşilırmağın durumunu CİMER’e taşıdı…

Ülkemizin önemli yazarlarından Yeşilyurt (Sepetlioba) köyü 1954 doğumlu Recep Seyhan Yeşilırmağın son aylardaki içler acısı durumunu Cumhurbaşkanlığı  İletişim Merkezine taşıdı. Gazetemize bir mesaj yollayan Eğitimci-Yazar Seyhan’ın mesajı aynen şöyle:    ”Yeşilırmak’ın kirli atıklarla düşürüldüğü durum hakkında bir haber yapmanız çok iyi olur bence.
Dün Taşova’da hastanede işim vardı. Orada  ırmak kenarına doğru bir dolaşayım dedim: Af buyur b** kokuyor ve çok pis atıklarla dolu ırmak. Bu bir  çevre faciası Nereden kaynaklanıyor, bu atıkları kim atıyor, şehiriçi atölyelerden mi  atılıyor Amasya’dan mı   Tokattan mı nereden kaynaklanıyor Hıfzıssıhha kurulunun ve ilgili yetkililerin harekete geçirilmesi lazım.

CIMER BAŞVURUM
Başvuru Tarihi 27.05.2021

Başvuru Numarası
2102935727
Başvuru Yolu: İnternet
Başvuru Tipi: Şikayet
Yeşilırmak’ın kirli atıklarla düşürüldüğü durum içler acısıdır ve bir çevre felaketi habercisidir.
Dün Taşova’da hastanede işim vardı Orada Irmak kenarına doğru bir dolaşayım dedim: Af buyurun pislik kokuyor ve nehir pis atıklarla dolu Bu şartlar altında mülki amirler ve yerel yöneticiler nasıl rahat uyku uyuyabiliyorlar anlamıyorum. Bir vatandaş olarak çevremizi ve sağlığımızı tehdit eden bu durumdan şikayetçiyim ve acil tedbir alınmasını istiyorum. Bu durum nereden kaynaklanıyor, bu atıkları kim atıyor, şehiriçi atölyelerden veya ișletmelerden mi atılıyor Amasya’dan mi Tokattan mı nereden kaynaklanıyor? Gerekli incelemeler derhal yapılmalı  ve sorumlular cezalandırılmalı ve tedbir alınmalıdır Hıfzıssıhha kurulunun ve ilgili yetkililerin harekete geçirilmesini ve gereğini arz ederim Recep Seyhan”

Yorum Ekle