Amasya İtimat

44 yıl hizmet sonrası emekliye ayrıldı..

Saygıdeğer Amasyalılar;
1977 yılında başlamış olduğum kamu hizmetimi 5 Haziran 2021 tarihinde tamamlamış olacağım. 44 yıl gibi çok uzun görünen bana göre ise, göz açıp kapayıncaya kadar geçen bu zaman diliminin; 12 yılını mensubu olmaktan her daim onur ve gurur duyduğum Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen ve idareci olarak çalıştım. Burada geçirmiş olduğum birçok güzel hatıradan sonra, dönemin Valisi merhum Sıtkı ASLAN tarafından; Amasya Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne atandım. 32 yıldır sürdürmüş olduğum bu görevi bütün özverimle en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım. Bu süreçte 14 Vali, birçok vali yardımcısı, kaymakam ve il müdürüyle çalıştım. Her birisinden görevde olduğum süre içerisinde birçok şey öğrendim, öğrendiklerimi harmanlayarak güzel Amasyamıza dolayısıyla da ülkemize hizmet etmenin onurunu en kalbi duygularla yaşadım. Bugün hepsini saygı ve hürmetle yad ediyorum. Zaman Zaman dost meclisindeki geçen konusmalarımızda; Bu kadar uzun bir süre, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü gibi hassas bir görevde nasıl kaldığımı, bu görevi nasıl yürütebildiğimi, bu görevi yürütürken ne gibi sorunlarla karşılaştığım gibi sorularla karşılaştım. Bu tecrübelerimi birkaç satırda tüm dostlarımla paylaşmak isterim.
İlk başta bana verilen her görevi; o görevin küçük veya büyüklüğüne bakmadan, layıkıyla en iyi şekilde yapmaya, bilmediğim konularda bilmiyorum diyebilip o konuyu araştırarak öğrenmeye, üstüme vazife olmayan işlere karışmamaya, beraber çalışmış olduğum alt ve üst düzey tüm çalışma arkadaşlarım ile koordineli olmaya çalıştım.
Yanıma gelen herkese geldiği yerin devlet kapısı olduğunu, o kapının devamlı herkese açık olduğunu hatırlatıp hepsine eşit mesafede davrandım. Kimsenin diline, dinine siyasi düşüncesine asla bakmadım, yapabileceğim bir şey var ise maksimum düzeyde özveride bulunup o işi çözmeye çalıştım. Sanırım geriye dönüp baktığımda hayattaki en büyük kazanımımın insanlardan aldığım hayır dualarıdır diyebilirim.
Asla bencil olmadım başkalarını başarısız gibi gösterip hiçbir zaman kendimi ön plana atarak birşeyler ıspatlamaya çalışmadım.
Çalışma hayatım boyunca ikili ilişkilere çok önem verirken çözümlenmesi zor görünen konuları karşılıklı diyalog yoluyla birçok defa aşıldığına şahit oldum ve deneyimledim.
Kıymetli hemşehrilerim, Değerli kamu çalışanı arkadaşlarım ve saygıdeğer basın mensubu dostlarım;
Bilirim ki her yolun bir sonu vardır bende bana düşen 44 yıllık kamu hizmetini 5 Haziran 2021 tarihinde tamamlamış olacağım. Bu zaman zarfında illaki eksiklerimiz, kusurlarımız olmuştur, sizlerin gönül limanında bir parça yer edinebildiysem ne mutlu bana, hayatın gayesi zaten gökkubede hoş bir seda bırakmak değil midir? Hayata bakış açım her zaman iyilikden asla maraz doğmayacağı idi ve hayatımı ona göre yaşamaya çalıştım. Dönüp geriye baktığımda birçok dost, arkadaş bırakmak hayattaki en büyük değerlerden olsa gerek. Eğer sizler üzerinde hakkım var ise hepinize ayrı tüm haklarımı helal ederim sizlerin de haklarınızı helal etmenizi bilmek ve ona göre yaşamak en büyük temennimdir. Cümlelerimi tamamlarken yine aynı şehirde beraber olacağımızı, güzel Amasyamızın havasını beraber teneffüs edeceğimizi belirtir hepinize sağlık ve huzurlu günler dilerim.
Sağlıcakla kalın, Allaha emanet olun.
Ahmet Hamdi YANIK
Amasya Valiliği
İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü

Yorum Ekle