Amasya İtimat

YAŞASIN TAŞOVA HENTBOL SPOR –I-

“Yüreğin sesi Tanrı’nın sesidir” demiş Şevket Akkan. Aynen bu

sesin sedası gibi oldu her şey. Yüreğin sesi hayat buldu. Başarının başka izahı yok.

Sercan Şenel’in olağanüstü gayretleri ile Taşova tarihi yeni bir döneme girdi. Tarih artık milat gösteriyor. Çığ gibi büyüyor her şey. Yeni bir Taşova doğuyor. Böyle değil mi? Bir kişi çıkar her şeyi değiştirir. Velhasıl Tanrı’nın sesi Sercan’ın yüreğinde tezahür etmiş.

Taşova Hentbol  büyüyor.

Kulübün Menajeri Sercan Şenel’in sesine önce Teknik Direktör Hakan Günal cevap verdi.

Hakan Beye, “Benim bir hayalin var” dedi Sercan.

Hakan Bey, “Sana inanıyor ve hayallerine ortak oluyorum” dedi.

Beraber yola çıktılar. Hakan bey, takımın başına geçti. Her şey büyüdükçe büyüyor, Taşova’nın kaderi değişiyordu.

Şayet, bu dünyada “mutlak eşitlik” diye bir şey varsa o da aynı hayale ortak olanların başarıda eşitliğidir. Sercan’ın sesini duyan, hayalini bilen herkes bu sese ses verdi ve hayaline ortak oldu.

Bu sesi Taşova Belediye başkanı Bayram Öztürk duymuştu. Başkan olduğunda ilk işi kulübe omuz vermek oldu. Arkasından sesi duyan Ömer Sayar oldu. Kulüp başkanlığına getirildi. İşler daha sistemli yürümeye başladı.

Taşova Hentbol yaşayacak.

Sercan Şener’in sesi İstanbul’dan da duyuldu. İstanbul’da Taşova Dernekler Federasyonu (TAŞDEF) 16 Mayıs 2016 günü tüm heyeti ile Beşiktaş maçına geldi. 17’sinde kulüp yöneticilerine ve sporculara Bağcılar’da geniş katılımlı yemek programı düzenlediler. TAŞDEF, “Sercan’ın hayallerine bizde ortağız” dedi. Federasyon başkanı Av. Uğur Özübek, Başkan Yardımcısı Duran Kaplan ve diğer seçkin yönetim kurulu üyeleri konuya varlığını koydular. Yemekte bunu gördük.

Artık Sercan Şenel yalnız değil. Olağanüstü gayretlere küçük bir maddi destek gerekiyordu. Duyduğumuza göre yemek sonrası geç saatlere kadar toplantı yaptılar ve acil eylem planı hazırladılar. TAŞDEF, Sercan’a hayat verecek. Taşova’nın geleceği değil, geleceğin Taşovası inşaa edilecek.

Taşova Hentboll yaşamalı. 

Bir çok gizli kahraman daha vardı görünmeyen. İstanbul’da Av. Ali Metin, Taşova’da Ahmet Günaydın, Tanju Kaplan, Halil Kuru, Tekin Sobacı, Beytullah Duman ve daha niceleri… Ya taraftarlar. Hele taraftarlar, hele taraftarlar… Böyle taraf başka yerde yok… TAŞOVA HENTBOL’un başarı öyküsünü kaleme aldığımda hepsini ayrıntılı olarak yazacağım tabiî ki.

Biliyorum ki kendi ilçesinde de böyle takımı olsun, böyle taraftarı olsun isteyen belediye başkanları oldu. Takımı satın almak isteyenler çıktı.  Elbette kıskanacak bir durum var ortada. Elbette onlarda çocukları için torunları için ilini ilçesini düşünüyorladı tabiî ki. Ama Taşova Hentboll, Allah’ın bir Lütfü. Onların Sercan Şenel’i yok. Ne kadar kıskansalar da hevesleri kursaklarında kalıyor.

Taşova Hentbolun maddi sıkıntısını duyan ve gelecek sezonda kapatılacağını düşünen bir iş adamı ve aynı zamanda 50.000 nüfusun üstünde ilçenin belediye başkanı Taşova’ya geldi. Maçları izledi. Kulüp Başkanı Ömer Sayar anlatıyor: “Adamın takımı satın alma niyeti ile geldiğini biliyorduk. Bu taraftarı, bu özveriyi, bu insanüstü gayreti görünce satın alma teklifinden vazgeçti. Teklif etmeye utandığı için vazgeçti” diyor.  Bu heyecanın, bu özverinin, bu insanüstü gayretin satın alınamaz olduğunu gördüler. Geldiler, gördüler ve gittiler. Çünkü Hentbol, Hentbol olalı böyle aşk görmedi. Sercan Şenel’in bu takımı kurma hikâyesi bir destan. Hadi izah edin bana; bu yıldız yabancı sporcuların, adı-sanı duyulmamış bu küçük ilçede ne işi var. Ama Sercan Şenel’i tanıyan her şeyden vazgeçiyor. Buna yedi yabancı sporcu da dâhil. Onlar, biz buraya gelmeyiz demedi, ne işimiz var bu küçük ilçede demedi. Onlar da Sercan’ın hayaline ortak oldu.

Taşova hentbol yaşamalı.

        Taşova Hentbol…

Sercan’ın açtığı çığır büyüyordu. Beldeye Başkanımız Bayram Öztürk acil eylem planı hazırladı ve Almanya’ya gitmeye karar verdi. Gurbetçilerimizde bu hayale ortak olacak, Taşova Hentbol yaşayacak…

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk’ün bir vizyonu var: Taşovanın 100. kuruluş yıl dönümünde yani 2044’e Taşova’nın geleceğini değil, geleceğin Taşovasını hazırlamak. 2044 vizyonu ise şuydu: 2044 de gurbete giden tüm Taşovalıların tekrar Taşova’ya döneceği bir Taşova inşaa etmek. Lokomotif hazır: Taşova Hentbol. İnanılmaz bir şey, Taşova Hentbol 2 yıldır süper ligde. Hatta Avrupa yollarında. Gelecek sezon Avrupa takımları Taşova’ya maça gelecek. Sercan böyle diyor. Sercan diyorsa doğrudur. Çünkü bütün söyledikleri adım adım gerçekleşti. Avrupa takımları Taşova’ya maça gelecek. Daha ne olsun. 2044 vizyonu için her şey hazır. Şimdi bu üstün gayretler suya mı düşsün. Şimdi gelecek sezon kulüp kapansın mı? İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya; Taşova’ya maça gelmesin mi? Artık Türkiye’de Hentbol deyince Taşova akla gelmesin mi? Maalesef böyle bir ihtimalle karşı karşıyayız.

Her şeyin farkındayız. Taşovadaki Taşovalılar, İstanbul’daki Taşovalılar, Almanya’daki Taşovalılar, Amerika’daki Taşovalılar, Afrika’daki Taşovalılar ve diğer dünyanın her yerindeki Taşovalılar; Bayram Öztürk’ü ve dahi Sercan Şener’i yalnız bırakmayacaklar. Bu iki yüreğe ses veren tüm Taşovalılara sesleniyorum: Sizin gurur duyacağınız bir Taşova için insanüstü gayret sergileniyor: Bu iki yürekli insanın sesine ses vermeliyiz. Taşova Hentbolu  yaşatmalıyız.

İşte kulüp Başkan Ömer Sayar’ın  telefonu: 0 (538) 059 51 22

İşte mail adresi: omer_sayar@hotmail.com

Taşova Hentboll Kulübünün hesap numarasını ondan alabilirsiniz.
TAŞOVA HENTBOLL YAŞAMALI…
Ercan AYDIN

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.