Amasya İtimat

Türkiye Cumhuriyetinin 96. Yılı

 

İlçemiz Kaymakamı Kudret Kurnaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle koltuğunu  ilkokul öğrencisi Berkay Okur’a bıraktı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kapsamında bir gurup ilkokul öğrencileri ve yöneticileri, ilçemiz Kaymakamı Kudret Kurnaz’ı makamında ziyaret etti.

Kaymakam Kurnaz; “Mustafa Kemal Atatürk ’ün kurduğu, korunması ve yaşatılması için de, Türk Milleti’ne emanet ettiği, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşını oluşturan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 96. yıldönümünde, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını” milletçe birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gurur, mutluluk ve coşkusunu yaşıyoruz.
23 Nisan’ın dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olması sebebiyle Çocuklarımıza daha güzel, daha yaşanabilir bir ülke ve dünya bırakmak, onları geleceğe hazırlamak herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi ile mümkündür.Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan güç, yetişmiş insan gücüdür. Bunun için de, çağın bilim ve teknolojisinin temeli olan eğitim kurumlarımızın sayısını arttırmak, çağın bilim ve teknolojisiyle donatmak, eğitim ve öğretimin kalitesini yükseltmek, çocuklarımızı çok iyi şekilde geleceğe hazırlamak zorundayız. Sizlere düşen görev; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ‘ün hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak, bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, sorgulayan, araştıran ve bunlarla birlikte düşünen ve düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, dürüst, çalışkan ve başarılı fertler olmaktır. Bu görevi en güzel şekilde yapacağınıza ve bu mirasa en güzel şekilde sahip çıkacağınıza olan inancımız tamdır” dedi.

 

Kaymakam  Kudret Kurnaz daha sonra çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

IMG_1169 IMG_1170 IMG_1173 IMG_1174 IMG_1175 IMG_1176 IMG_1177 IMG_1179 IMG_1182 IMG_1185 IMG_1188

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.