Belediyeden Öğrencilere Ücretsiz Ulaşım

 

 

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk ilçede eğitim gören Amasya Üniversitesi Yüksel Akın Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin ulaşımını ücretsiz olarak sağladıklarını söyledi.

Hayırsever bir iş adamı tarafından yapılmış olan bu yüksekokulun, burada yok sayılmasını ve göz ardı edilmesini düşünemeyiz.

Okulumuz olduğu kadar burada eğitim ve öğretim gören öğrencilerimizde bizimdir diyen Öztürk “Meslek Yüksek okulu ilçe merkezine biraz uzak bir alanda olması ve ilçemizde minibüs hattının da olmaması dolayısı ile öğrencilerimizin okullarına karda kışta yağmurda çamurda sıcakta soğukta yürüyerek gidip geliyorlardı.

Öğrencilerimize ne kadar önem verdiğimizin ifadesi olarak ücretsiz ulaşım hizmetini planlamaya çalışırken o bölgeye hiç yapılamamış olan kaldırımı da hızlı bir şekilde yaparak hizmete sunduk.

Bizde Taşova Belediyesi olarak ilçemizde bizim misafirimiz olan bu genç arkadaşlarımızın sıkıntı çekmeden rahatlıkla okullarına gidebilmeleri için bir araç tahsis ettik ve günün belli saatlerinde öğrenci arkadaşlarımız belli noktalardan alıp okullarına götürüp getiriyor.

Bu servis sayesinde öğrencilerimiz artık okullarına daha rahat ve güvenli bir şekilde ulaşabiliyorlar. Taşova Belediyesi olarak okulumuzun ve öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz’ dedi.

Özellikle kışın yağışlı günlerde büyük sorun yaşadıklarını ifade eden Taşova MYO öğrencileri Ulaşım sorunumuzun çözülmesinden dolayı çok mutluyuz.

Bizlerin bu önemli ihtiyacına cevap veren ve çözüm getiren Taşova Belediye Başkanımız Bayram Öztürk’e çok teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz’ dediler.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.