Taşova’nın Okumuşları Okuyanları İle Buluşuyor Projesi

Taşova’nın Okumuşları Okuyanları İle Buluşuyor Projesi

Taşova Kaymakamlığı tarafından başlatılan  “Cehaletin Canına Okuyoruz” adlı proje kapsamında ‘’Taşova’nın Okumuşları Taşova’nın Okuyanlarıyla Buluşuyor’’ etkinlikleri çerçevesinde Tokat Üniversitesi PDR Bölüm Başkanı Doç.Dr. Recep Koçak öğrencilere bir konferans verdi.

Taşova Kaymakamlığı tarafından başlatılan  “Cehaletin Canına Okuyoruz”  adlı 11 aşamalı proje kapsamında ‘’Taşova’nın Okumuşları Taşova’nın Okuyanlarıyla Buluşuyor’’ etkinlikleri kapsamında Taşova Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçemiz Halk Kütüphanesi´nin de yer aldığı proje etkinlikleri devam ediyor.

Kaymakam Engin Uysal “Sizler gibi emek vererek bir yerlere gelmiş Taşova’nın okumuşları ile siz öğrencilerimizi buluşturmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl ilçemizde Başhekimiz, Savcılarımız, Kurum Müdürlerimiz ve Belediye Başkanımızın da katıldığı kariyer günleri düzenlemiştik. Düzenlenen bu etkinlikler bize şunu gösterdi; öğrencilerimize vizyon olarak, ufuk olarak birçok şeyi anlatmamız lazım.

Bu konferanslarda sizlere ulaştırmaya çalıştığımız mesaj önemli mesleklerin kazanılması için belli bir hedef koyarak tamamen bir yol çizerek ulaşılması çok yıllar önce alt yapısı kurulması gerekir. Sizlerin hem ailenize hem de öğretmenlerinize şunu demeniz gerek; ben şu meslekte karar kıldım, bundan sonra ona göre yolumu çizeceğim.

Hedef  ve ufuk gösterme anlamında sizlerle aynı yerlerde doğup büyümüş, aynı okullarda okumuş Taşova’nın okumuşlarını siz okuyanlarıyla buluşturmaya devam ediyoruz. Bu  ilçede okumuş ve bu ilçede doğup büyümüş  olan Tokat Üniversitesi PDR Bölüm Başkanı Yrd.Doç.Dr. Recep Koçak sizlerle beraber olacak.” dedi.

Programın son bölümünde ise Tokat Üniversitesi PDR Bölüm Başkanı Yrd. Doç.Dr. Recep Koçak öğrencilere hem kendi eğitim serüvenini, alanıyla ilgili öğrencileri ilgilendiren konuları hem de kendi mesleği ile ilgili öğrencilere bir konferans verdi.

 

Yorum Ekle