Taşova’da Yuvamız Bir Ömürlük Olsun Projesi

Taşova’da Yuvamız Bir Ömürlük Olsun Projesi

Taşova Kaymakamlığı tarafından yürütülen ‘’Yuvamız Bir Ömürlük Olsun’’ projesi kapsamında Tokat Üniversitesi PDR Bölüm Başkanı Doç.Dr. Recep Koçak bir konferans verdi.
Kaymakam Engin Uysal konferans öncesi yaptığı konuşmada “Yuvalarımızda ailelerimizde bir sıkıntı var ki devletimiz bu hususa dikkat çekiyor. Çok farklı bir dönemde yaşıyoruz. Şu net bir şekilde görüyoruz ki toplum, aileler ve insanlar bir sarsıntıya maruz kalıyor. Gerekli tedbirler alınmazsa ciddi tehlike altındayız. Ailemizin etkilendiği olumsuz rol modellerden kendimiz ve ailemiz için  koruyucu çepeller oluşturmak zorundayız. Bizler ailemizi koruma altına almazsak az yada çok yara alırız. Bu dönemde ailelerimizi çağın virüslerinde korumak için özel çaba sarf etmemiz gerekiyor. Aile bir evde annenin sadece temizlik ve yemek yapan haline gelmesi babanın sadece eve ekmek getiren para kazanan haline gelmesi değildir aile daha kutsidir.
Şu dönemde aileler en ufak bir sarsıntıda yıkılabiliyor. Eskiden bir sıkıntı olduğunda büyükler şunu derdi evinize yuvanıza sahip çıkın gidin güzellikle anlaşma yolları arayın. Biz hiçbir ailenin parçalanmasını istemiyoruz mutlu huzurlu aileler olmasını istiyoruz. Bu hususta ne kadar emek verilse, yuvalarımızın bir ömür huzur içinde olması için ne kadar çalışılsa değer. Bu anlamda bugün yapılan bu konferansı değerli buluyor, bizi kırmayıp gelen değerli hocamız Doç.Dr. Recep Koçak’a tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.
Programın son bölümünde ise  Tokat Üniversitesi PDR Bölüm Başkanı Doç.Dr. Recep Koçak Aile içi iletişim konulu bir konferans verd

Yorum Ekle